Myśliwi wypuścili bażanty – introdukcja na terenie powiatu bialskiego

Kontynuując coroczną strategię odbudowy populacji bażantów, 23 września koła łowieckie z powiatu bialskiego wypuściły 1095 sztuk tych ptaków. Podobne akcje prowadzone są od kilku lat, dzięki czemu wspierana jest różnorodność biologiczna. Podczas wypuszczania bażantów obecny był Łowczy Okręgowy Pan Bartłomiej Kurkus, prezes Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego „Ponowa” koło nr 18 Pan Bartłomiej Chorąży, prezes Wojskowego Koła Łowieckiego „Łoś” nr 127 Pan Sebastian Santus, prezes Koła Łowieckiego nr 12 „Ogar” Pan Jerzy Jakubiuk, członkowie Koła Łowieckiego nr 15 „Ostoja”, Koła Łowieckiego nr 22 „Darz Bór”, Koła Łowieckiego nr 30 „Ryś” oraz Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej Pan Przemysław Bierdziński.