Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów

Weekend zmagań 2–3 października 2021r. upłynął pod znakiem rywalizacji w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodziczek i Młodzików do lat 15 oraz w X Turnieju o Puchar Wójta Gminy Terespol w podnoszeniu ciężarów. Ale była to również okazja, by w sposób szczególny uczcić Jubileusz 10 – lecia istnienia Sekcji Podnoszenia Ciężarów GCK Kobylany.

Okres 10 lat w historii rozwoju podnoszenia ciężarów to czas niezbyt długi, ale dla naszej małej społeczności bardzo znaczący, bowiem odnosi się do pracy z młodzieżą w gminie, w której ta dyscyplina nie miała większych tradycji. Jednak ogromne wsparcie przedsięwzięć organizacyjnych i szkoleniowych przyczyniło się do wyznaczenia właściwej drogi rozwoju tej dyscypliny w gminie Terespol.

Z tej okazji Wójt Gminy Terespol Pan Krzysztof Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Gminy Terespol Pan Mieczysław Romaniuk za osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej wręczyli zawodnikom upominki, natomiast trenerzy: Pan Tomasz Kuć oraz Pan Marek Sprychel, w ramach podziękowań za wkład pracy wniesiony w rozwój sekcji otrzymali statuetki.
Z kolei trenerzy oraz zawodnicy SPC GCK Kobylany w podziękowaniu za wsparcie działalności sportowej wyróżnili: Wójta Gminy Terespol Pana Krzysztofa Iwaniuka, Przewodniczącego Rady Gminy Terespol Pana Mieczysława Romaniuka, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Panią Dorotę Szelest, Dyrektora Z.S. im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach Pana Roberta Wieczorka, Starostę Bialskiego Pana Mariusza Filipiuka oraz Prezesa i Zarząd Lubelskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów, którego reprezentował wiceprezes ds. organizacyjnych Pan Antoni Kawałek.

Uwieńczeniem części oficjalnej turnieju był jubileuszowy tort oraz poczęstunek dla wszystkich, którzy uczestniczyli w zawodach bądź towarzyszyli zawodnikom.

Zawody dofinansowano z budżetu Powiatu Bialskiego w wysokości 2 000 zł.

Artykuł oraz zdjęcia: Źródło Gmina Terespol