II Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców

18 września 2021 roku na piszczackim Orliku odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Samorządowców. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Piszczac oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn, jednak udział wzięły 3 drużyny: Piszczac, Tuczna, Zalesie. Zawodnicy z Kodnia i Sławatycz ze względu na stan wyjątkowy nie mogli przyjechać. Rozgrywki zostały przeprowadzone w formule „każdy z każdym”.

Po ostrej rywalizacji pomiędzy drużynami sędziowie wyłonili zwycięzców i końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

• I miejsce – Zalesie
  • II miejsce – Piszczac
  • III miejsce Tuczna

Każda drużyna otrzymała Puchar Starosty Bialskiego i piłkę, wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe otwieracze z logo wydarzenia. Po meczach odbył się konkurs, w którym trzeba było kopnąć piłkę ustawioną na linii pola karnego tak, żeby trafiła w poprzeczkę bramki.
3 najlepszych zawodników i 12 wyróżniających się graczy, którym udała się ta sztuka otrzymało koszulki piłkarskie jako nagrody.

Turniej zakończył się spotkaniem integracyjnym na sali kolumnowej urzędu gminy, podczas którego został podany posiłek regeneracyjny dla uczestników turnieju, był również czas na omówienie przebiegu oraz organizacji turnieju. Impreza była doskonałą okazją do integracji społeczności samorządowej, rozgrywki upłynęły w przyjaznej atmosferze, a uczestnicy wyrazili chęć wzięcia udziału w rozgrywkach w następnym roku.

Turniej dofinansowany z budżetu Powiatu Bialskiego w wysokości 600 zł.

Materiał i zdjęcie: Gabriela Bielińska Dyrektor GCKiS w Piszczacu