Apel patriotyczny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim odbył się uroczysty apel patriotyczny przygotowany przez jedną z klas II pod opieką wychowawczyni Ewy Gały.

Gościem uroczystości szkolnej był m.in. starosta bialski Mariusz Filipiuk, który wręczył listy gratulacyjne potwierdzające otrzymanie Stypendium Starosty Bialskiego uczniom, którzy z różnych powodów, m.in. odbywanych w Grecji praktyk, nie mogli ich odebrać 18 października.

Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W ciekawy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetniony został śpiewem pieśni patriotycznych przez Julię Gil, Macieja Trojanowskiego, Krystiana Golca i Kasię Oponowicz. Młodzież w skupieniu obejrzała tę szczególną lekcję historii. Podczas apelu uczniom wręczone zostały również nagrody za zwycięstwo w konkursach szkolnych poświęconych twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego.