100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości – akcja zbiórki krwi w powiecie bialskim

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Rada Powiatu w Białej Podlaskiej przyjęła stanowisko o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Niepodległości w Powiecie Bialskim. Do 11 listopada, czyli głównych uroczystości, na terenie powiatu odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych. Jedną z nich będzie akcja zbiórki krwi „Zbieramy krew dla Polski. 100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości”, której organizację wsparł starosta bialski Mariusz Filipiuk. W ciągu najbliższych miesięcy będzie ona przeprowadzona kilkukrotnie w różnych gminach powiatu.

Szczegółowe informacje o datach, miejscach i zasadach oddawania krwi podane będą na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę akcję.