50-lecie pożycia małżeńskiego w Gminie Łomazy

W sobotę 26 czerwca 2021 roku w gminie Łomazy 14 par małżeńskich z terenu Gminy Łomazy świętowało 50- lecie pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łomazach, której przewodniczył Ks. Krzysztof Zawadzki – wikariusz Parafii Łomazy i Ks. Tadeusz Tomasiuk – Proboszcz Parafii Dokudów.

Druga część uroczystości odbyła się w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach,  gdzie Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski powitał jubilatów i przybyłych na uroczystość gości w osobach: Marek Uściński – Radny Powiatowy, Andrzej Wiński – Przewodniczący Rady Gminy Łomazy, Ireneusz Korszeń- Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Ryszard Bielecki – Dyrektor GOK, Marianna Łojewska – Sekretarz Gminy.

W dalszej części Wójt Gminy wręczył jubilatom przyznane przez Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz pogratulował jubilatom wspólnie przeżytych lat złożył w imieniu swoim i całego samorządu życzenia zdrowia i pomyślności na kolejne lata życia. Pan Marek Uściński w imieniu Starosty Bialskiego wręczył listy gratulacyjne, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Wiński i Wiceprzewodniczący Ireneusz Korszeń wręczyli kwiaty i listy gratulacyjne od samorządu.

Swoje złote  gody świętowało 14 par  małżeńskich: Państwo

 1. Adamiak Leszek i Marianna
 2. Andrzejewski Edward i Janina
 3. Dziobek Jan i Teresa
 4. Kraśniewski Antoni i Jadwiga
 5. Kościuczyk Czesław i Helena
 6. Mirończuk Piotr i Zofia
 7. Niedźwiedź Jan i Katarzyna
 8. Nożyk Wiesław i Jadwiga
 9. Sadownik Szymon i Teresa
 10. Sacewicz Szymon i Teresa
 11. Sobechowicz Stanisław i Stanisława
 12. Tereszczuk Feliks i Teresa
 13. Wołosowicz Stanisław i Aniela
 14. Wysocki Feliks i Wiesława         

Autor: Marianna Łojewska Sekretarz Gminy

Scroll to Top