90 lat OSP Zawadki

Już 90 lat dla dobra mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego działa w Zawadkach Ochotnicza Straż Pożarna. Z tej okazji 3 września odbyła się piękna uroczystość, która zgromadziła strażaków ochotników i ich sympatyków. Wśród zaproszonych gości był także starosta bialski Mariusz Filipiuk, będący jednocześnie powiatowym prezesem OSP. Miał on przygotowany okolicznościowy dyplom, a w swym wystąpieniu wyraził podziw dla wytrwałości, odwagi i determinacji obecnych i byłych stażaków z Zawadek. Oni to nie szczędzili zdrowia i sił, często z narażeniem własnego życia, aby nieść pomoc w niebezpieczeństwach i kataklizmach doświadczających lokalną społeczność. Podziękował za piękną służbę społeczną i zaangażowanie na rzecz mieszkańców również powiatu bialskiego.

Uroczystość była też okazją do wręczenia strażakom OSP „Zawadki” medali: odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali: Małgorzata Iwanek, Łukasz Osiej, Magdalena Zając, Marcin Zając.

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał Paweł Giergun, srebrny – Grzegorz Korolczuk i Dariusz Teleszko, natomiast złoty – Paweł Słonecki i Marek Zając. Upominki z rąk starosty bialskiego otrzymali także najstarsi strażacy ochotnicy z tej jednostki.

zdjęcia: Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski