Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego w Wisznicach

Rozpoczął się wrzesień, co oznacza powrót uczniów do szkoły. Wypoczęci i gotowi do nowych wyzwań uczniowie byli głównymi gośćmi Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego, która odbyła się 5 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach.

Uroczystości zainaugurowała msza św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach, po której poczty sztandarowe i uczestnicy przemaszerowali do budynku szkoły. Tam odbyła się część oficjalna. Zgromadzonych powitał starosta bialski Mariusz Filipiuk, który w swoim przemówieniu zwrócił się do społeczności szkolnej: Drodzy uczniowie, przez kolejne dziesięć miesięcy będziecie uczyć się nowych rzeczy, będziecie stawać przed nowymi wyzwaniami i poznawać nowych ludzi. Nie bójcie się tego! Bądźcie odważni, ambitni i ciekawi świata. Poszerzajcie swoje horyzonty, rozwijajcie swoje zainteresowania, a ponad wszystko miejcie marzenia. Szkoła ma Wam pomóc w ich urzeczywistnianiu. Nauczyciele, do Was należy zadanie właściwego identyfikowania uzdolnień uczniów i odpowiedzialność ich rozwijania. To wymaga wielkiej spostrzegawczości, otwartości i chęci. – mówił starosta.

Podczas uroczystości wręczone zostały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego wraz ze ślubowaniem, które otrzymały Elżbieta Stefaniuk i Monika Chwesiuk oraz wręczenie powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim Arkadiuszowi Stefaniukowi. Jubileusz 25-lecia pracy zawodowej obchodził również dyrektor wisznickiego liceum Piotr Osiupiuk. W części artystycznej zaprezentowała się młodzież LO w Wisznicach.