Konkurs „CZYSTA ZIEMIA” – VII edycja rozstrzygnięty

Dnia 14 listopada 2014 r. Komisja Konkursowa powołana przez Starostę Bialskiego dokonała oceny sprawozdań szkół z VII edycji konkursu „CZYSTA ZIEMIA”.

Uroczyste podsumowanie  konkursu odbyło się 28 listopada 2014 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Celem konkursu było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.
W konkursie wzięło udział 41 szkół z terenu powiatu bialskiego, w tym 30 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 2 zespoły szkół oraz 2 szkoły ponadgimnazjalne.

Wszystkie szkoły oraz wyróżnieni uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali atrakcyjne nagrody.

Laureaci konkursu „CZYSTA ZIEMIA” – VII edycja 2014 r.:


I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bł. Męczenników Podlaskich w Hrudzie – szkoła otrzymała sprzęt nagłaśniający

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Sworach – szkoła otrzymała sprzęt nagłaśniający

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym – szkoła otrzymała mikroskopy

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Dobryniu Dużym – szkoła otrzymała tablicę magnetyczną

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. 30. Polskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Grabanowie –  szkoła otrzymała aparat cyfrowy

 

            Szkoły wyróżnione otrzymały urządzenia wielofunkcyjne (drukarki):


1.     Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu

2.     Szkoła Podstawowa Pomnik 1000-lecia Nr 1235 im. Bohaterów II Wojny Światowej
w Woskrzenicach Dużych

3.     Szkoła Podstawowa w Dobrynce

4.     Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Łomazach

5.     Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Ciciborze Dużym

 

Nagrody za uczestnictwo (aparaty cyfrowe) otrzymały następujące szkoły:


1.     Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sitniku

2.     Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie

3.     Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej

4.     Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

5.     Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu

6.     Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie

7.     Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu

8.     Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

9.     Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu

10.  Szkoła Podstawowa w Zalesiu

11.  Zespół Szkół w Sławatyczach

12.  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkola im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach

13.  Zespół Szkół im. Orła Białego w Kobylanach Publiczne Gimnazjum

14.  Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach Szkoła Podstawowa

15.  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach

16.  Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie

17.  Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy Dużej

18.  Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach

19.  Szkoła Podstawowa im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim

20.  Szkoła Podstawowa im. ppłk Stefana Skoczylasa w Rossoszu

21.  Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Terespolu

22.  Zespół Szkół w Rokitnie  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

23.  Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wisznicach

24.  Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu

25.  Szkoła Podstawowa im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii

26.  Szkoła Podstawowa w Berezówce

27.  Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Tucznej

28.  Zespół Szkół w Rokitnie Gimnazjum

29.  Szkoła Podstawowa w Sosnówce

30.  Publiczne Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Sosnówce

31.  Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Sworach

 

Uczniowie wyróżnieni w wykonywaniu zadań konkursu „CZYSTA ZIEMIA” otrzymali myszki bezprzewodowe:


1.     Michał Filipiuk – Szkoła Podstawowa im. 1000-lecia Państwa Polskiego  w Sworach

2.     Kacper Wasiluk – Szkoła Podstawowa im. Bł. Męczenników Podlaskich  w Hrudzie

3.     Jakub Lipka – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej  w Ciciborze Dużym

4.     Wiktoria Różanowska – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym

5.     Kacper Narojek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika  w Tłuśćcu

6.     Aleksandra Iwańczuk – Szkoła Podstawowa w Zalesiu

7.     Błażej Bielawski – Szkoła Podstawowa w Dobryniu Dużym

8.     Nikola Sobechowicz – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach

9.     Martyna Tkaczuk – Szkoła Podstawowa w Sosnówce

10.  Jan Głowacki – Szkoła Podstawowa im. ppłk Stefana Skoczylasa w Rossoszu

11.  Kacper Suzonowicz – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Horodyszczu

12.  Mateusz Romaniuk – Szkoła Podstawowa im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty AK
w Grabanowie

13.  Damian Stępniewski – Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Styrzyńcu

14.  Maciej Grunwald – Szkoła Podstawowa Pomnik 1000-lecia Nr 1235 im. Bohaterów II Wojny Światowej w Woskrzenicach Dużych

15.  Konrad Drygulski – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej

16.  Gabrielle Toczyńska – Szkoła Podstawowa w Dobrynce

17.  Wojciech Szołucha – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Sitniku

18.  Magdalena Przyczyna – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. J. I. Kraszewskiego w Wisznicach

19.  Oliwia Okrasa – Szkoła Podstawowa im. Karola Krysińskiego w Rudnikach

20.  Bartosz Solarski – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie

21.  Paulina Gryglas – Szkoła Podstawowa im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim

22.  Aleksandra Jurkowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy

23.  Damian Dawidziuk – Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy Dużej

24.  Iga Nowaszczuk – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piszczacu

25. Marcel Maleńczyk – Szkoła Podstawowa im. Kajetana Sawczuka w Komarnie Kolonii

26. Anita Hryciuk – Szkoła Podstawowa w Berezówce

27. Wiktor Moroz – Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach Szkoła Podstawowa

28. Anna Semeniuk – Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Tucznej

29.  Maria Karwowska  – Publiczna Szkoła Podstawowa w Tuliłowie

30.  Adam Szewczuk – Zespół Szkół w Rokitnie  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

31.  Krzysztof Gieruszka – Gimnazjum im. Cypriana Norwida w Konstantynowie

32.  Maria Lewkowicz – Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach

33.  Izabela Ikwanty – Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wisznicach

34. Przemysław Pietruczuk – Zespół Szkół w Rokitnie Gimnazjum

35.Natalia Strełko – Zespół Szkół im. Orła Białego Publiczne Gimnazjum w Kobylanach

36. Dominika Semeniuk – Publiczne Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Sosnówce

37. Magdalena Trzeciak – Zespół Szkół w Sławatyczach

38. Julia Androsiuk – Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu

39. Kamil Kukawski – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Terespolu

40.Klaudia Skurska – Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

 

Organizator konkursu „CZYSTA ZIEMIA” – VII edycja 2014 rok 
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Konkurs dofinansowany ze środków 
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Skip to content