Dobre, bo bialskie 2015

Już po raz 15. w dniu 9 stycznia 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość „Dobre, bo Bialskie”.

Rozpoczęła się ona od występu Natalii Marczuk i Izabeli Jaszczuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach.
Następnie Mariusz Filipiuk – przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej przywitał zaproszonych gości, których było ok. 400 osób. Natomiast krótkie słowo do zgromadzonych powiedział Tadeusz Łazowski – starosta bialski.
Przed wręczaniem pięciu wyróżnień „Dobre, bo Bialskie” wystąpiły dwie uczennice pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim: ze śpiewem Aleksandra Kalinka oraz grająca na flecie Martyna Struk.
Wyróżnienia „Dobre, bo Bialskie” otrzymali: Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej Zakład Zagospodarowania Odpadów (Prezes Zarządu – Zygmunt Król, Dyrektor Zakładu Zagospodarowania Odpadów – Janusz Bystrzyński), obiekt agroturystyczny ROSSA w Rossoszu (właściciel – Feliks Syrtytczyk), Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim (dyrektor – Jarosław Dubisz), Energia Dolina Zielawy Sp. z o.o. (prezes Zarządu – Mateusz Majewski).
Piątą nagrodę uzyskała „Gmina – Lider Samorządności”, która w tym roku została gmina Janów Podlaski (wójt gminy – Jacek Hura). W tym konkursie drugie miejsce zajęła gmina Wisznice, a trzecie Konstantynów.
W imieniu wyróżnionych głos zabrał Jarosław Dubisz.
Podczas uroczystości podsumowano także VII edycję konkursu dla bibliotek publicznych powiatu bialskiego ph. „Biblioteka Roku Powiatu Bialskiego”. Statuetkę, bon pieniężny i dyplom otrzymała najlepsza biblioteka w 2014 r., czyli Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie. Nagrodę z rąk starosty bialskiego i Teresy Stasiuk – Karaś – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odebrała dyrektor GBP Magdalena Pepa.
Część oficjalną zakończyły wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabrali: posłowie na Sejm RP Franciszek Jerzy Stefaniuk, Stanisław Żmijan oraz Adam Abramowicz, Tadeusz Sławecki – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a także Przemysław Litwiniuk – przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego. Życzenia noworoczne i upominki przekazały także delegacje zagraniczne: z Ukrainy – głos zabrał Witalij Klimak – wiceprzewodniczący Rady Rejonu Samborskiego, z Niemiec – życzenia złożył Egmont Hamelow – wicestarosta powiatu Oberhavel, p.o. starosty powiatu, natomiast z Brześcia – Dimitrij Gordicki.
Na zaproszonych czekał przygotowany poczęstunek oraz konkurs „Przyjaciele – Przyjaciołom”.

więcej zdjęć znajduje się tutaj