W dniach 23-24.03.2019r. odbyły się w Zalesiu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w przysiadzie ze sztangą, w wyciskaniu sztangi leżąc Raw i EQ , Monster oraz martwym ciągu.

Udział w zawodach  wzięło 369 zawodników z 5 krajów : Szwecji ,Łotwy,Ukrainy i Słowacji.

Zawodnicy ULPKS „Gaj” Zalesie zdobyli 5 medali:

Kamil Bogusz w przysiadzie  w kat.wiek. J23 kat.wag. 75kg  I miejsce z wynikiem 115kg

Konrad Czupryn w przysiadzie w kat.wiek Open kat.wag.100kg III miejsce z wynikiem 230kg oraz III miejsce w martwym ciągu z wynikiem 252,5kg

Ireneusz Czupryn w martwym ciągu w kat.wiekowej M60-64 kat.wagowej 82,5kg  I miejsce z wynikiem 160kg.

Franciszek Szabluk  w wyciskaniu sztangi EQ w kat.wiekowej 60-64 kat.wag.100kg I miejsce wynikiem 220kg a do rekordu świata 245kg zabrakło 3 cm do wyprostu szkoda.

Robert Kanclerz  zawodnik Fabryki Ciała w Białej Podlaskiej w wyciskaniu sztangi Raw w kat.wiek M40-44   II miejsce z wynikiem 200kg

Tomasz Chwalczuk zawodnik Fabryki Ciała w Białej Podlaskiej  w wyciskaniu sztangi Raw w kategorii Open 140kg zajął II miejsce z wynikiem 212,5kg.

Ponad 70 startów to były Panie które nie ustępują mężczyznom i z rokju na rok przybywa zawodniczek.

Najbliższe plany zawodników ULPKS „Gaj” Zalesie to start w Mistrzostwach Świata federacji WPA na Ukrainie  w Łucku 16-20.05.2019r..Udział wezmą Konrad Czupryn,Ireneusz Czupryn oraz Franciszek Szabluk  oraz start w Mistrzostwach Europy Federacji GPC Franciszek Szabluk.

Zarząd ULPKS „Gaj” dziękuje bardzo Gminie Zalesie ,Strostwu Powiatowemu oraz bardzo serdecznie sponsorom za wsparcie finansowe  wspaniałej imprezy sportowej.

Autor: Franciszek Szabluk

Mistrzostwa dofinansowano z budżetu Powiatu Bialskiego w wysokości 1 000 zł.