„XX Impresje Muzyczne” w Janowie Podlaskim

Dnia 14 czerwca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim odbyły  się „XX Impresje Muzyczne”. Była to impreza o charakterze konkursowym, która skupiła pasjonatów muzyki z powiatu bialskiego. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Janów Podlaski Leszek Chwedczuk, Starosta Bialski Mariusz Filipiuk oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim Renata Kaczmarek. Imprezę otworzyła Renata Kaczmarek Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, witając Wiesława Filę Vice Wójta Gminy Janów Podlaski, Czesławę Caruk Radną Powiatu Bialskiego oraz wszystkich uczestników imprezy.

Wykonawcy mieli okazję podziwiać talent swoich konkurentów oraz wymienić doświadczenia. Do konkursu przystąpiło 31 wykonawców, którzy przybyli  z Rokitna, Komarna, Konstantynowa, Rossosza, Sławacinka Starego, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa oraz oczywiście z Janowa Podlaskiego. Oceniało ich jury w składzie: Filip Robak, Taras Druliak.

Uczestnicy zaprezentowali po jednym utworze. Jury oceniając ich, brało pod uwagę intonację, dobór repertuaru, wrażliwość muzyczną, barwę głosu i oczywiście stopień poprawności wykonania utworu. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało nagrody według następujących kategorii:

1.Soliści:

– wiek: dzieci ze szkół podstawowych kl. I-IV

I miejsce – Ewelina Matejko z Międzyrzeca Podlaskiego

I miejsce  – Zuzanna Bochman z Łukowa

II miejsce – Duet Hanna Czech i Wiktoria Kamecka  z Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu

II miejsce – Alicja Brukalska z Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu

III miejsce – Wiktor Klepacki z  Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim

III miejsce – Jacek Kulicki z Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim

Wyróżnienia: Zofia Szczuchniak z Łukowskiego Ośrodka Kultury, Julia Mikiciuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu, Igor Szczepanowski ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym

– wiek: młodzież ze szkół podstawowych kl. V-VIII i ze szkół gimnazjalnych

I miejsce – Kinga Łyczewska z Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim

I miejsce – Julia Stefaniuk ze Szkoły Podstawowej w Rokitnie

II miejsce – Wiktoria Szczepanowska ze Szkoły Podstawowej w Sławacinku Starym

II miejsce – Oliwia Siwek ze Szkoły Podstawowej w Komarnie

III miejsce – Maja Doroszuk z Konstantynowa

III miejsce – Aleksandra Derulkiewicz z Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu

Wyróżnienia: Gabriela Stańczuk-Zarzycka z Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie, Wiktor Banaś z Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim, Oliwia Nieścioruk z Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim

– wiek: młodzież ze szkół średnich i dorośli

I miejsce – Natalia Miszczuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim

2.Zespoły wokalne:

– wiek: dzieci ze szkół podstawowych kl. I-IV

II miejsce – „Kolorowe Nutki” z Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie

– wiek: młodzież ze szkół podstawowych kl. V-VIII i ze szkół gimnazjalnych

I miejsce – „ Kapella” z Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim

II miejsce – „Presto”z Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu

II miejsce – „Fantazja” z Gminnej Instytucji Kultury w Rokitnie

Laureaci otrzymali dyplomy oraz statuetki, które wręczyli: Filip Robak – juror,  Taras Druliak – juror, Czesława Caruk- Radna Powiatu Bialskiego.

Tegoroczne „XX Impresje Muzyczne” mile zaskoczyły jury i organizatorów wysokim poziomem zaprezentowanych utworów oraz przyjazną atmosferą panującą między uczestnikami.

Tekst: Renata Kaczmarek