Finał Powiatu Bialskiego w Koszykówce Dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Finał Powiatu Bialskiego w Koszykówce Dziewcząt – Igrzyska Młodzieży Szkolnej został przeprowadzony w dniu 17.02.2020r. o godz. 10.00 w hali Szkoły Podstawowej w Konstantynowie.

Po eliminacjach między-gminnych 4 zespoły otrzymały awans do finału powiatu.

System gier: podział na pary, gry 4 x 6 minut

Kolejność rozgrywanych spotkań:

Szkoła Podstawowa w Piszczacu                  – Szkoła Podstawowa w Drelowie                16:8

Szkoła Podstawowa w Wisznicach               – Szkoła Podstawowa w Konstantynowie    37:26

mecz o III miejsce

Szkoła Podstawowa w Konstantynowie – Szkoła Podstawowa w Drelowie       37:22

mecz o I miejsce
Szkoła Podstawowa w WisznicachSzkoła Podstawowa w Piszczacu      24:3

Kolejność miejsc:

I miejsce  Szkoła Podstawowa w Wisznicach             – opiekun Rafał Osipiuk

II miejsce  Szkoła Podstawowa w Piszczacu                  – opiekun Piotr Kurowski

III miejsce  Szkoła Podstawowa w Konstantynowie       – opiekun Dariusz Domitrz

IV miejsce  Szkoła Podstawowa w Drelowie                  – opiekun Marek Dokudowiec

Puchar Starosty Powiatu Bialskiego, oraz awans do rejonu otrzymała drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Wisznicach w składzie: Amelia Chilczuk, Gabriela Gromysz, Martyna Gromysz, Maja Jańczuk, Martyna Kalinowska, Katarzyna Kieruczenko, Angelika Nadolna, Klaudia Osipiuk, Zofia Steckiewicz, Emilia Zawadzka. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zawody rejonowe zaplanowane są w dniu 04.03.2020r. o godz. 10.00 w Białej Podlaskiej

Bialski Szkolny Związek Sportowy dziękuje Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Konstantynowie oraz nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w przeprowadzeniu finału.

Stanisław Polaczuk