Dzień Kobiet w Gminie Rokitno „Myśliwi – Kobietom”

W sobotę 7 marca 2020 r. w Rokitnie odbyły się uroczystości związane z Dniem Kobiet. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Rokitno, Gminna Instytucja Kultury w Rokitnie, Koło Łowieckie Nr 12 „OGAR”, Bialskie Towarzystwo Łowieckie „PONOWA” Koło Nr 18, Koło Łowieckie Nr 63 „DĄBROWA” oraz Wojskowe Koło Łowieckie Nr 127 „ŁOŚ”.

Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk, a po nim zabrali głos Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk, przedstawiciel Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka – Przemysław Bierdziński, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, a także Jerzy Jakubiuk, prezes Koła Łowieckiego „OGAR”, który przemówił w imieniu Myśliwych obecnych na imprezie.

Następnie miało miejsce wręczenie wyróżnień. Statuetkę „Przyjaciel Gminy Rokitno” odebrała Wiesława Bągard z Białej Podlaskiej, a statuetki „Aktywny Mieszkaniec Gminy Rokitno” trafiły do Małgorzaty Kuruś-Andrzejuk z Rokitna, Moniki Łozak z Lipnicy i Haliny Brusińskiej z Zaczopek. Z kolei „Grawertony Wójta za działalność i szczególne zasługi na rzecz rozwoju społecznego w gminie Rokitno i wzorową działalność na rzecz Mieszkańców w 2019 roku” otrzymały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Olszynie i Anna Niczyporuk z Cieleśnicy.

Wśród gości pojawili się m.in.:

• Poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk
  • Starostę Bialskiego Mariusza Filipiuka reprezentował Przemysław Bierdziński – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej
  • Jerzy Jakubiuk – Prezes Koła Łowieckiego Nr 12 „OGAR”
  • Bartosz Chorąży – Prezes Bialskiego Towarzystwa Łowieckiego „PONOWA” Koło Nr 18
  • Krzysztof Jabkiewicz – Prezes Koła Łowieckiego Nr 63 „DĄBROWA”
  • Sebastian Santus – Prezes Wojskowego Koła Łowieckiego Nr 127 „ŁOŚ”
  • Jacek Guz – Kapelan Myśliwych
  • Jerzy Nitychoruk – Rektor PSW im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
  • Eugeniusz Żuk – Przewodniczący Rady Gminy Rokitno
  • Zbigniew Niczyporuk – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Rokitno
  • Panie Radne Gminy Rokitno
  • Bożena Żuk – Sekretarz Gminy Rokitno
  • Bogumiła Frańczuk – Skarbnik Gminy Rokitno
  • Mirosława Szpyruk – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokitnie
  • Alicja Jawoszek – Dyrektor GIK w Rokitnie
  • Katarzyna Pietraszkiewicz – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie
  • Panie Sołtyski z Gminy Rokitno
  • Panie z Zespołów: „PODLASIANKI” w Rokitnie „CZEREMCHA” w Cieleśnicy
  • Panie z Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Terenowe w Rokitnie
  • Panie ze Stowarzyszenia KLON w Klonownicy Dużej
  • Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Cieleśnicy, Derła, Kołczyna, Lipnicy, Olszyna, Pratulina, Rokitna.

Zgromadzonym spędzony razem czas umiliły występy Orkiestry RETRO Cieleśnica, Koła Gospodyń Wiejskich z Rokitna, Joanny Majkrzyk, która reprezentowała Stowarzyszenie „KLON” w Klonownicy Dużej, Zespołu Śpiewaczy PODLASIANKI z Rokitna, Koła Gospodyń Wiejskich z Cieleśnicy, Koła Gospodyń Wiejskich z Kołczyna, Koła Gospodyń Wiejskich z Cieleśnicy /PGR/ i Koła Gospodyń Wiejskich z Lipnicy.

W trakcie uroczystości wszystkie Panie otrzymały róże, mogły podziwiać prezentacje firm z artykułami kosmetycznymi i biżuterią, a także spróbować wyrobów myśliwskich i bigosu myśliwskiego.