Bialskie Talenty za 2019 r. przyznane!

Nagroda Bialskie Talenty przyznawana jest w celu promowania szczególnie uzdolnionych dzieci i młodzieży w zakresie kultury, nauki i sportu oraz upowszechniania pozytywnych wzorów i doświadczeń. Młodzi  wyróżniający się ludzie swoim talentem promują nasz powiat na arenie międzynarodowej, ogólnopolskiej czy wojewódzkiej.
„Bialskie Talenty” za rok 2019 otrzymują następujący młodzi mieszkańcy powiatu bialskiego:

w dziedzinie nauki
Marek Grom

w dziedzinie sportu:
Patrycja Waszczuk
Aleksandra Woźny

w dziedzinie kultury:
Magdalena Anna Pawłowska
Oliwia Spychel

Dodatkowo wyróżniono następujące osoby:

Lena Bebkiewicz
Małgorzata Chodyka
Leonard Lubina
Aleksandra Marciniuk
Grzegorz Radzikowski.

Serdecznie gratulujemy laureatom i wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.
Najważniejsze osiągnięcia laureatów i wyróżnionych:

Marek Grom
szczebel wojewódzki:

konkurs przedmiotowy języka rosyjskiego pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, laureat
Inne:
VII Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny „Żyję z pasją” (kat. IV-VI), organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych w Piszczacu; I miejsce
szkolny konkurs „Makuszyński uczy nas ortografii” (kat. klas IV-VI), I miejsce

Patrycja Waszczuk
szczebel międzynarodowy:
Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach Klasycznych, grupa dziewcząt do lat 16, Bratysława, I miejsce
szczebel ogólnopolski
Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Klasycznych, grupa dziewcząt do lat 16, Szklarska Poręba, I miejsce

Aleksandra Woźny
szczebel międzynarodowy:
The 5th Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin, Zambrów, I miejsce
IV Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin, Białystok, III miejsce
szczebel ogólnopolski
II Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, Radzyń Podlaski, I miejsce
V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, Kąkolewnica, III miejsce
V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO, Chełm, I miejsce

szczebel wojewódzki
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego IKO, Łabuńki, III miejsce
Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin, Chełm, III miejsce
VI Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Chodel, Chodel, VI miejsce

Magdalena Anna Pawłowska
szczebel międzynarodowy:
„Dzieła Mistrzów inspiracją współczesnej fotografii”, Lublin, I miejsce
szczebel ogólnopolski:
„Dziecko i jego świat”, Bydgoszcz, II miejsce
„Miejsce, które kocham”, Biała Podlaska, III miejsce
Ogólnopolska Wystawa Dzieci i Młodzieży, Białystok, udział w wystawie
szczebel wojewódzki:
„Kocie i psie sprawy”, Zamość, I miejsce
Inne:
wystawa koła fotograficznego „MIGAWKA” – „MOIM OBIEKTYWEM” – BCK Biała Podlaska
wystawa integracyjna koła fotograficznego „MIGAWKA” i młodzieży ze szkoły specjalnej „SPOJRZENIA II” – Klub Kultury Eureka –  BCK Biała Podlaska

Oliwia Spychel
szczebel ogólnopolski:
Festiwal Wszystkie Mazurki Świata konkurs „Stara Tradycja”, Warszawa, laureat
XXVI Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej  „Dziecko w folklorze”, Baranów Sandomierski, III nagroda
53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych „Mistrz-uczeń”, Kazimierz Dolny, II nagroda
XIII Mazowiecki Festiwal Kapel i Solistów Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”, I nagroda
IV Festiwal Tradycji Ludowych „U Zbiegu Rzek”, Stężyca, laureat
Debiut w filmie „Modlitwa o Polskę – z Ziemi Podlaskiej”

Leonard Lubina
szczebel wojewódzki:
konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego, laureat

Małgorzata Chodyka
szczebel międzynarodowy:
VII Międzynarodowy Konkurs Literacki  „Młodzież pisze wiersze” w kategorii wiersz autorski młodzieży z Polski do lat 14, Berlin, III miejsce
szczebel ogólnopolski:
XXIV Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży LIRYCZNE JASŁO, Jasło, wyróżnienie
XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. G. Zielińskiego w Skępem, Skępe, II miejsce
XXIII Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej – LIPA’2019, Bielsko-Biała, laureat
Turniej Poetycki „Orzech” w Nysie w kategorii do 18 lat, Nysa, III miejsce
Ogólnopolski Konkurs Poetycki XXVI Piastowska Biesiada Poetycka, Piastów, II miejsce
XXXV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. J. I. Kraszewskiego, Romanów, II miejsce
Ogólnopolski Konkurs Literacki „Czerwona Róża dla Niej”, Kąkolewnica, laureat
szczebel wojewódzki
XV Wojewódzki Konkurs Literacki, Lublin, wyróżnienie
Inne:
laureatka Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Patron szkoły moim drogowskazem”
wyróżnienie w Diecezjalnym Konkursie Plastycznym pamięci Jana Pawła II pod patronatem Proboszcza Parafii Ulan ks. Krzysztofa Pawłowskiego i Wójta Gminy Ulan-Majorat Jarosława Koczkodaja

Aleksandra Marciniuk
szczebel międzynarodowy:
XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, Słupsk, laureat
szczebel ogólnopolski:
XXV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka, Płock, wyróżnienie
XII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej”, Kąkolewnica, wyróżnienie
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego  „Zamek Janów Podlaski”, Janów Podlaski, II miejsce
Gala Tańca TOP-ART. – Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego, Żółkiewka, III miejsce
szczebel wojewódzki:
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Szybkich, Łuków, I miejsce
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych, Łuków, II miejsce
szczebel regionalny –woj. lubelskie, podlaskie i mazowieckie
IV Podlaska Wiosna Gitarowa, Międzyrzec Podlaski, I miejsce
szczebel regionalny – woj. lubelskie i podkarpackie
VIII Konkurs Gitarowy w Szczebrzeszynie, wyróżnienie

Lena Bebkiewicz
szczebel ogólnopolski:
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ZAPOBIEGAJMY POŻAROM, Warszawa, I miejsce
szczebel wojewódzki:
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ZAPOBIEGAJMY POŻAROM, Lublin, wyróżnienie

Grzegorz Radzikowski
szczebel ogólnopolski:
Ogólnopolski Konkurs z Fizyki „GALILEO”, laureat
Ogólnopolski Konkurs z Fizyki „OLIMPUS”, 14 miejsce
uczestnik II etapu Konkursu Kuratoryjnego z fizyki – etap rejonowy

 

 

 

 

Skip to content