Nagrodzeni podczas XXXIX sesji Rady Powiatu Bialskiego

XXXIX sesja Rady Powiatu Bialskiego, która odbyła się w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej stała się okazją do wręczenia wielu nagród. Przyznano stypendia absolwentom szkół prowadzonych przez powiat bialski za osiągnięcie najlepszego wyniku w szkole z egzaminu maturalnego, nagrodzono finalistów konkursu „Piękne, bo Bialskie” oraz przyznano medale „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego”.  Na wniosek Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznakę honorową „Zasłużony dla rolnictwa” rolnikom z terenu powiatu bialskiego. Nagrody i odznaczenia wręczyli Starosta Bialski Mariusz Filipiuk, Wicestarosta Bialski Janusz Skólimowski i Przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński.

Stypendium Starosty Bialskiego dla Najlepszego Maturzysty Powiatu Bialskiego otrzymali:

Julia Wiktoria Haque –  absolwentka Technikum w Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim,

Szymon Adam Jasiński – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim,

Klaudia Anna Sokólska – absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim,

Jakub Robert Kiryluk – absolwent Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim,

Aleksandra Kutczyńska – absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. generała Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim,

Arkadiusz Karpiuk – absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach.

Medal „Zasłużony dla Powiatu Bialskiego” otrzymali:

Wiesław Bańkowski

Stanisława Dejneka

Joanna Majewska

Kazimierz Marek

Piotr Michaluk

Ludwik Prokopiuk

Tomasz Stefaniuk

Jerzy Wysokiński

Odznakę „Zasłużony dla rolnictwa” otrzymali:

Adam Bachonko z gminy Drelów,

Dariusz Bandzarewicz z gminy Kodeń,

Sebastian Daniluk z gminy Leśna Podlaska,

Szczepan Wojdat z gminy Rokitno,

Jan Władysław Krzyżanowski z gminy Terespol

Marian Pukiś z gminy Tuczna,

Mieczysław Bajkowski z gminy Wisznic,

Paweł Matysiak z Gminy Zalesie

Wojciech Litwiniuk z gminy Konstantynów,

Daniel Fronczuk

W konkursie „Piękne, bo Bialskie” nagrodzono w dwóch kategoriach:

Kategoria I – Gospodarz roku

I miejsce – Tomasz Wołowik, zam. Wilczyn, gmina Biała Podlaska,

II miejsce – Maciej Lewczuk, zam. Wygoda, gmina Wisznice,

III miejsce – Andrzej Nestorowicz, zam. Zaścianki, gmina Międzyrzec Podlaski.

Kategoria II – Najpiękniejszy ogród

I miejsce – Irena i Stefan Boniukowie, zam. Samowicze, gmina Terespol,

II miejsce – Anna Harasimiuk, zam. Ludwinów, gmina Leśna Podlaska,

III miejsce – Renata Miczko, zam. Łomazy, gmina Łomazy.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.