Piknik Historyczny

19 września w Dubicy w Gminie Wisznice odbył się Piknik Historyczny. Organizatorami Pikniku byli: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Wisznice, Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach oraz Stowarzyszenie OSP Jedna Dubica.
Piknik odbył się z udziałem 1. Batalionu Zmechanizowanego- Garnizon Biała Podlaska oraz 23. Batalionu Lekkiej Piechoty z Białej Podlaskiej.
Dodatkową atrakcją były stoiska promocyjne, symulator strzelecki, symulator saperski. GRH im. Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ Grupy Partyzanckiej ,, Polesie”.
Odbyła się również prelekcja historyczna „Jastrząb w Wisznicach-epizod z 18 września 1946 r.”

Uroczystość uświetnili: Chór w Dubicy oraz Janusz Pruniewicz.

Piknik otrzymał dofinansowanie Powiatu Bialskiego z działu 921 – Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego.