Dożynki Wojewódzkie

15 września w Końskowoli na terenie Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się dożynki wojewódzkie, w których brali udział przedstawiciele powiatu bialskiego, a byli to wicestarosta Jan Bajkowski, dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Mariusz Łukaszuk oraz Przemysław Bierdziński pracownik tegoż wydziału. Powiat reprezentowały także gminy: Międzyrzec Podlaski, Drelów, Biała Podlaska, które brały udział w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Mimo bardzo dużej konkurencji II miejsce w kategorii wieńców tradycyjnych zajął ten wykonany przez wieś Bereza (gmina Międzyrzec Podlaski). Dożynki były doskonałą okazją do kultywowania tradycji, podziękowania rolnikom za ich trud oraz dobrej zabawy.