XIV sesja Rady Powiatu tym razem w Międzyrzecu Podlaskim

Komisje oraz XIV sesja Rady Powiatu odbywały się 26 października tym razem w czytelni Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Dla radnych powiatowych była to możliwość odwiedzenia szkoły prowadzonej przez powiat i zapoznania się z jej funkcjonowaniem. Radnym towarzyszyła również licealna młodzież, która mogła zobaczyć jak wyglądają poszczególne posiedzenia i czym zajmują się podczas nich radni.

Na sesji uchwalono nowy statut Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, zmiany w budżecie Powiatu Bialskiego na 2015 rok. Uchwałami zatwierdzono także Regulamin Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim, jak również ustalono opłaty za usunięcie pojazdu z drogi na terenie Powiatu Bialskiego i za jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu. Natomiast przewodniczący Komisji Komisja Rolnictwa, Gospodarki i Infrastruktury Marek Sulima podzielił się wynikami wyjazdowych posiedzeń komisji mających na celu określenia stanu dróg w powiecie bialskim. Nie zabrakło interpelacji radnych, wśród których poruszano kwestie: usunięcia krzewów znajdujących w pasie drogowym na drodze w Malowej Górze, spotkań dotyczących przyjęcia uchodźców do placówek położonych na terenie powiatu bialskiego, funkcjonowania prywatnych ośrodków zdrowia na terenie powiatu bialskiego, modernizacji sposobu użytkowania gruntów, dojazdu do miasta Międzyrzec Podlaski z miejscowości Strzakły i Jelnica oraz formalności związanych z wykonywaniem przewozu osób.

Wśród gości zaproszonych na sesji był obecny burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Zbigniew Kot.