kolejny wóz przekazany przez powiat Oberhavel

Już po raz dziesiąty do strażaków z powiatu bialskiego trafił wóz przekazany przez władze partnerskiego powiatu Oberhavel.  Odbyło się to 8 stycznia na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej. Za symboliczne 1 euro strażacy z Żerocina otrzymali kluczyki do wozu z Oranienburga. Wóz musi przejść jeszcze dostosowanie do ratownictwa drogowego, ale to już będzie leżeć w gestii wójta Drelowa.
W uroczystości uczestniczył starosta Oberhavel Ludger Weskamp i przewodniczący Rady Karsten Peter Schröder. Natomiast po stronie polskiej starosta bialski Tadeusz Łazowski i przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Filipiuk, jak również wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski, a także komendant Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej st.bryg. Zbigniew Łaziuk. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Żerocinie, do której ten wóz trafi. Jak stwierdził starosta bialski „Jest to piękny symbol łączący powiat Oberhavel z naszym powiatem bialskim.”
Delegacja z Niemiec przybyła w celu uczestnictwa w powiatowej imprezie, jaką jest „Dobre, bo Bialskie”.

zdjęcia Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Państwowa Straż Pożarna w Białej Podlaskiej