Bieg na żywioł

Te dzieci mają moc!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie „Elementum”  po raz trzeci już przygotowali dzieciom sportową frajdę. 4 czerwca na międzyrzeckich jeziorkach odbył się Bieg na żywioł połączony z festynem rodzinnym. Dla 220 małych zawodników i ich rodziców było to niezapomniane przeżycie.

Najmłodsi musieli pokonać 20 przeszkód, a nieco starsi – aż 40. Chodziło o to, aby pokazać dzieciom, że przy odrobinie chęci i wysiłku można uporać się z każdą trudnością. Po raz drugi w biegu wzięły też udział dzieci z niepełnosprawnościami. Dla nich nauczycielki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przygotowały trasę niebieską.

Celem imprezy była także integracja rodzin oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu jako alternatywy dla używek. Wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety startowe i na mecie medale. Do ich dyspozycji były dmuchańce i animacje. W tym roku przygotowały je Centrum Praktyk Artystycznych Art Ovo, Akademia Ciekawości Świata, English Studio, OSP „Stołpno”. Dodatkową atrakcją były pokazy fitness i zumby przygotowane przez siłownię Best Gym oraz pokazy walki i trening w wykonaniu zawodników Red Lion Club.

Wydarzenie było dofinansowane z budżetu miasta Międzyrzec Podlaski w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych oraz Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Organizację wsparli druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „Stołpno”, zwodnicy KS Taekwondo, Międzyrzecka Drużyna Harcerzy „Bór” i liczni wolontariusze.

Autor tekstu: Marta Muszyńska

Autor zdjęć: Katarzyna Martyniuk

Scroll to Top