Biegi Niepodległości w Janowie Podlaskim

W piątek, 10 listopada 2023 r. Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim był organizatorem XXVII Biegów Niepodległości. Miejscem imprezy była Stadnina Koni w Janowie Podlaskim. Uczestnikami zawodów byli uczniowie z powiatu bialskiego, którzy chcieli aktywnie i na sportowo uczcić 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Punktualnie o godzinie 10.00 dyrektor ZPO w Janowie Podlaskim, Pani Teresa Hryciuk otworzyła zawody witając zawodników i ich opiekunów oraz zaproszonych gości, wśród których byli Wójt Gminy Janów Podlaski Pan Leszek Chwedczuk, Wicewójt Gminy Janów Podlaski Pan Wiesław Fila, Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Żmudziński-Caruk, życząc wszystkim sportowej rywalizacji. Następnie po części oficjalnej nastąpiło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski przez wszystkich uczestników spotkania.

W zawodach udział wzięło około 250 zawodników z powiatu bialskiego, którzy zostali podzieleni na kilka kategorii wiekowych pokonując trasę na dystansie 400 m, 700 m oraz 1000 m. Zawody przebiegły w sportowej atmosferze a wysiłek zawodników został nagrodzony za uzyskane miejsca 1-3 medalami i dyplomami a miejsca 4-6 dyplomami. Każdy zawodnik, który stanął na podium otrzymał słodki upominek w postaci czekolady. Wszyscy biorący udział w zawodach za włożony trud w biegu zostali poczęstowani słodkościami.

Sponsorami zawodów byli: Powiat Bialski, Gmina Janów Podlaski, Rada Rodziców przy ZPO w Janowie Podlaskim oraz Stadnina Koni w Janowie Podlaskim.

Tekst: Dorota Jakimiuk – Orzechowska

Zdjęcia: Jarosław Kaliszuk