BRĄZOWY MEDAL NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W TAEKWON-DO ITF UCZENNICY JANOWSKEGO LICEUM

W dniach 9-15 października w Dublinie odbyły się Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF. Do stolicy Irlandii zjechało 1144 najlepszych zawodników i zawodniczek z 58 państw. Wśród reprezentantów Polski w konkurencji walk indywidualnych Juniorek do 50kg z orzełkiem na piersi zadebiutowała Aleksandra Sacharczuk.

Ola jest aktualnie licealistką w klasie straży granicznej Zespołu Szkół im Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, gdzie swoje umiejętności doskonali z trenerem Dawidem Smolbikiem w barwach UKS Hwa-Rang . Warto dodać, że w liceum  Dyrektora Jarosława Dubisza jest wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników, będąc jednocześnie stypendystką Starosty Bialskiego za wyniki sportowe i w nauce.

Janowska zawodniczka z powodzeniem reprezentuje Nasz powiat na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wystąpiła w 9 edycji programu „Mam Talent”, brała udział w pokazach promocyjnych na Węgrzech, zajęła V-te miejsce na Pucharze Świata w Budapeszcie,a także została Mistrzynią Polski i złotą medalistką Pucharu Europy w walkach indywidualnych Juniorów do 50 kg.

Młodej kadrowiczce w jej koronnej konkurencji przyszło się zmierzyć z 40-tką najlepszych zawodniczek z całego świata. Ola pokonała kolejno: Aymara Galvan (Argentyna), Nozanin Mirakhmedova (Uzbekistan), Sam Jongejan (Holandia), Isabel Lohane (Irlandia). W pojedynku o wejście do finału 3:1 uległa aktualnej Mistrzyni Europy -Ciara Fitzimons (Irlandia), która wygrała całą kategorię.

To ogromny sukces 17-letniej zawodniczki powiatu bialskiego, gdyż tylko pięcioro z Naszych reprezentantów w kategorii Juniora doszło do strefy medalowej w walkach. Reprezentacja Polski po 5 dniach zaciętej rywalizacji na matach została ostatecznie sklasyfikowana na V miejscu w klasyfikacji medalowej, czterokrotnie stając na najwyższym stopniu podium.

Od początku UKS Hwa-Rang jest wspierany w różnych płaszczyznach przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, dzięki czemu dzieci i młodzież trenująca w klubie mogą walczyć o najwyższe cele. W przygotowaniach i starcie na Mistrzostwach Świata Aleksandrę Sacharczuk wsparli finansowo również: Gmina Janów Podlaski, Hotel „Zamek Biskupi”w Janowie Podlaskim, Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, PPHU Gramar z Włodawy i UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim.

Gratulujemy wszystkim medalistom i reprezentantom. Wierzymy, to dopiero początek reprezentacyjnej przygody Oli, a o kolejnych sukcesach mieszkanki Naszego powiatu usłyszymy już w przyszłym roku.

Scroll to Top