Delegacja z powiatu bialskiego na Białorusi

9 grudnia na terenie Białorusi przebywała delegacja z powiatu bialskiego ze starostą bialskim Mariuszem Filipiukiem i Markiem Sulimą – przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Gospodarki i Infrastruktury Rady Powiatu w Białej Podlaskiej na czele. Celem wyjazdu było podpisanie porozumienia powiatu bialskiego z Brzeskim Oddziałem Białoruskiego Związku Młodzieży. Stąd też starosta spotkał się w Brześciu z Wiktorem Iwanowem – prezesem stowarzyszenia. Na spotkaniu był także obecny Michał Bacenko przewodniczący Wydziału Gospodarki Brzeskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego. Podpisane porozumienie pozwoli na szersze działania podejmowane wspólnie na rzecz społeczności polskiej i białoruskiej, w tym ułatwi wymianę międzynarodową.

Wyjazd był także okazją do zapoznania się działaniami na rzecz dziedzictwa i białoruską kulturą. Delegacja zwiedziła Twierdzę Brzeską, gdzie złożyła kwiaty. Odwiedziła także Ostromieczewski Dom Kultury, w którym obejrzała występy artystyczne w wykonaniu uczestników tamtejszych zajęć. Była to także okazją do nawiązania rozmów i współpracy kulturalnej ze stroną białoruską.