Finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym-Biała Podlaska 2021

16 grudnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej odbył się III etap a więc finał VIII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym-Biała Podlaska 2021. W finale Olimpiady udział wzięli uczniowie szkół ponadpodstawowych powiatów: bialskiego, lubartowskiego, łukowskiego, parczewskiego, ryckiego i włodawskiego.

Celem olimpiady jest poszerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętego zdrowia psychicznego, poszerzenie wiedzy o konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego, zdobycie wiedzy w zakresie radzenia sobie z kryzysem lub zaburzeniem psychicznym oraz wzrost świadomości na temat zaburzeń psychicznych.

Patronat honorowy nad niniejszym przedsięwzięciem objęli:  Wojewoda Lubelski, Rzecznik Praw Obywatelskich, Kurator Oświaty w Lublinie oraz Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Olimpiadę swoim patronatem objęły tez media, tj. Słowo Podlasia, Katolickie Radio Podlasie z portalem Podlasie 24 oraz RadioBiper.

Komisja Konkursowa działająca na podstawie Zarządzenia Nr 69/2021 Starosty Bialskiego z dnia 30 listopada 2021 roku wyłoniła 16 laureatów konkursu:

🥇miejsce – Julia Kryczka – I LO w Rykach;

🥈miejsce – Adrianna Golonka – II LO w Lubartowie;

🥉miejsce – Sebastian Toczko – I LO w Parczewie;

IV miejsce – Marcin Charliński – II LO w Lubartowie;

V miejsce – Kamil Pulik –  LO w Międzyrzecu Podlaskim;

VI miejsce – Zuzanna Goleman – I LO we Włodawie;

VII miejsce – Aleksandra Baran – Zespół Szkół w Adamowie;

VIII miejsce – Jan Zawadzki – Zespół Szkół w Łukowie;

IX miejsce – Łukasz Sierniawski – Zespół Szkół w Małaszewiczach;

X miejsce – Wiktoria Grabowska – Zespół Szkół nr 2 w Łukowie;

XI miejsce – Damian Sikora – Zespół Szkół w Parczewie;

XII miejsce – Piotr Zawada – I LO we Włodawie;

XIII miejsce – Dominika Badys –Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Korolówce Osadzie;

XIV miejsce – Małgorzata Wojtaś – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach;

XV miejsce – Julia Woźniak – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu;

XVI miejsce – Oleksandr Bortovskyi – Zespół Szkół Zawodowych w Dęblinie.

Skład Komisji:

Pani Anna Maciejczuk — Przewodnicząca Komisji Konkursowej — pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białej Podlaskiej;

Pani Jolanta Bugała — pracownik Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Lubartowie;

Pani Małgorzata Głuchowska — inspektor w Powiatowym Zespole Oświatowym w Łukowie;

Pani Agnieszka Czornak – p.o. Dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Parczewie;

Pani Beata Rudnik — pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rykach;

Pani Magdalena Bondarczuk — pracownik Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej we Włodawie.

Nagrody wręczyli: Wicestarosta Bialski Janusz Skólimowski, Członek Zarządu Mateusz Majewski, Członek Zarządu Radosław Sebastianiuk.

Koordynatorem powiatowym i jednocześnie inicjatorką olimpiady jest Pani Anna Jureczek z Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy młodzieży oraz ich opiekunom za udział w finale VIII Regionalnej Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym.