II Powiatowy Przegląd Tradycji Wielkanocnych

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej wraz z Wójtem Gminy Sosnówka i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sosnówce serdecznie zapraszają do udziału w II Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych. Odbędzie się on 22 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Sosnówce.
Podczas przeglądu odbędzie się konkurs palm, pisanek i stołu wielkanocnego. Do udziału w konkursach zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Konkursy stwarzają okazję do prezentacji działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek i samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych. Konkurs na stół wielkanocny będzie okazją do promowania tradycyjnych potraw i dekoracji wielkanocnych. Regulaminy wraz z kartami zgłoszeniowymi w załączeniu. Pragniemy także zachęcić twórców ludowych do prezentacji i sprzedaży swoich wyrobów o charakterze wielkanocnym na kiermaszu odbywającym się podczas imprezy.
Szczegółowych informacji udziela dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sosnówce – Jolanta Mikulska tel.: (83) 379-30-57; e-mail: gok_sosnowka@tlen.pl .

Do pobrania:

regulamin i karta zgłoszenia palma i pisanka

regulamin i karta zgłoszenia stół wielkanocny

Scroll to Top