III Edycja OnkoRejsu Granicami Polski!!!

     Starosta Bialski Mariusz Filipiuk informuje, iż objął patronatem honorowym trzecią edycję projektu OnkoRejs Granicami Polski organizowanego przez Fundację Onkorejs- Wybieram Życie w terminie 24 czerwca – 30 czerwca 2018 roku, na trasie nr 12: Białowieża, Czeremcha, Niemirów, Janów Podlaski – 104 km.
W tym samym czasie 34 dziesięcioosobowe grupy chorych onkologicznie i wspierających osoby chore zamierzają, w ciągu 7 dni, przejść około stukilometrowe odcinki i w ten sposób okrążyć całą Polskę.
Przez realizację tego projektu organizatorzy pragną uaktywnić osoby z problemami onkologicznymi, które nierzadko czują się odsunięte na margines życia wspólnotowego. Należy przekonać innych, że choroba nie musi izolować i prowadzić do samotności, a wręcz przeciwnie – powinna budzić ludzką solidarność i jednoczyć ludzi. Ważnym celem tych działań jest zwrócenie uwagi wszystkich Polaków na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na stuprocentowe wyleczenie. Należy także pokazać, że da się żyć z chorobą i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka; że można i warto pokonywać własne słabości i życiowe ograniczenia, by czerpać radość z każdego dnia.
Projekty Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie cieszą się dużym zainteresowaniem mediów oraz społeczeństwa. Informacje nt. OnkoRejsu ukazywały się w serwisach informacyjnych większości stacji radiowych i telewizyjnych, w programach publicystycznych, w audycjach i reportażach społeczno-kulturalnych oraz w publikacjach prasowych (dziennikach i magazynach) i Internecie.
Fundacja OnkoRejs – Wybieram Życie chce również zaprosić do współpracy i współorganizacji wszystkich zainteresowanych, tych zdrowych, tych w trakcie leczenia i tych, którzy zakończyli już leczenie, firmy, a także organizacje pozarządowe szczególnie niosące pomoc ludziom cierpiącym na nowotwory.

     Więcej na temat Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie oraz na temat projektów, które są realizowane mogą się Państwo dowiedzieć ze stron internetowych: http://onkorejs.pl/ oraz https://www.facebook.com/OnkoRejs/
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu, Panią Moniką Puchowską, tel. 606-412-400.

Scroll to Top