III POWIATOWY ZIMOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO w KODNIU

W Gminie Kodeń tradycją stały się już od 23 lat rozgrywane w czasie ferii zimowych turnieje tenisa stołowego organizowane przez Dom Kultury. W związku z tym że turniej cieszył się dużym zainteresowaniem sympatyków tenisa z innych  gmin, od trzech lat turniej zmienił nazwę oraz zasięg i jest rozgrywany jako POWIATOWY ZIMOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO i jest imprezą otwartą.  21 lutego 2019r.  w III Powiatowym Zimowym Turnieju uczestniczyło ponad 60 osób z takich miejscowości jak: Kodeń, Rossosz, Biała Podlaska, Tuczna, Mazanówka, Krzywowólka, Terespol, Piszczac, Wyczółki, Ogrodniki, Kostomłoty, Rogoźnica, Małaszewicze, Chotyłów, Dobryń Duży, Leniuszki, Mokrany Stare, Zahorów, kol Kopytów.

Turniej rozegrano w 7 kategoriach wiekowych, oto zwycięzcy :

-Rocznik 2008-2011(chłopcy)

I miejsce- SILUK MIKOŁAJ  (Mokrany Stare)

II miejsce- TROCHIMIUK JULIAN (Biała Podlaska)

III miejsce- PAWELEC ADRAIAN (Kodeń)

-Rocznik 2006-2007 (dziewczęta)

I miejsce – JANKOWSKA JOANNA ( Dobryń Duży)

II miejsce – SAJNA KAROLINA – (Rogoźnica)

III miejsce – DANIELUK KINGA – (Leniuszki)

-Rocznik 2006-2007 (chłopcy)

I miejsce – MARECKI  ŁUKASZ – (Kodeń)

II miejsce – FILIMON PATRYK – (Kostomłoty)

III miejsce – PETRUS MACIEJ  – (kol. Kopytów)

-Rocznik 2003-2005 ( dziewczęta)

I miejsce – MARCZAK IZABELA (Dobryń Duży)

II miejsce – FILIMON GABRIELA (Kostomłoty)

– Rocznik 2003-2005(chłopcy)

I miejsce – TROKOWICZ KACPER ( Rogoźnica)

II miejsce- WAWRYNIUK MATEUSZ ( Rogoźnica)

III miejsce – JAROSZUK PAWEŁ (Rogoźnica)

-Rocznik  2002 i wcześniejsze ( kobiety)

I miejsce- BRUKALSKA AGATA (Rossosz)

II miejsce – MATWIEJUK ANNA (Rogoźnica)

III miejsce- BOJCZEWSKA EDYTA ( Małaszewicze)

– Rocznik  2002 i wcześniejsze (mężczyźni)

I miejsce- ŻUK ARON (Kodeń)

II miejsce – BRUKALSKI KAROL (Rossosz)

III miejsce – BURDZICKI ZBIGNIEW (Biała Podlaska)

Na turnieju przyznano  również nagrody specjalne w postaci statuetek dla „Najstarszego zawodnika turnieju”, którym był Pan HENRYK DYRDA  z Białej Podl.        oraz „Najmłodszego zawodnika turnieju” którą wręczono EMILII BRUKALSKIEJ z Rossosza.  Organizatorzy ufundowali też statuetki dla „Najlepszego zawodnika i zawodniczki z Gm.Kodeń”. Statuetki otrzymali GABRIELA FILIMON (Kostomłoty)    i ARON ŻUK ( Kodeń). Dla wszystkich zawodników uczestniczących w turnieju organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy za zajęte miejsca oraz za udział w turnieju.

Imprezę sportową otwierał Dyr. GCKSiT w Kodniu Piotr SKOLIMOWSKI oraz Wójt Gminy Kodeń Jerzy TROĆ który również na zakończenie turnieju wręczał puchary, statuetki, dyplomy. Przy organizacji imprezy pracownikom GCKSiT pomagali nauczyciele ZPO w Kodniu- Elżbieta Kulupa Sędzia Główny zawodów która przedstawiła system rozgrywek oraz Anna Krawczyk i Ewa Tomaszewska.

Wszystkich pasjonatów gry w tenisa stołowego, zapraszamy już na kolejny turniej za rok.

Agnieszka Nowacka -st.inst GCKSiT  w Kodniu