Inauguracja Łuczniczej Ligi Wschód w Rossoszu

Łucznicy Tradycyjni Domu Mokoszy oraz Parczewska Grupa Łucznicza zapraszają łuczników i widzów na turniej łucznictwa tradycyjnego, który odbędzie się 22-23 października w Rossoszu. Impreza ta otwierać będzie Łuczniczą Ligę Wschód. Będzie to cykl turniejów łuczniczych we wschodniej części Polski, który wystartuje na wiosnę 2017 roku. Turniej w Rososszu będzie przede wszystkim spotkaniem organizacyjnym grup łuczniczych z województwa lubelskiego i podlaskiego, chociaż pojawi się także wielu znamienitych łuczników z całej Polski, którzy reprezentują nasz kraj na turniejach na całym świecie. Będzie co oglądać i podpatrzeć jak robią to niekwestionowani mistrzowie. Ponadto w trakcie turnieju czeka na widzów i uczestników wiele atrakcji. Z pokazem łucznictwa konnego przyjadą Anna Sokólska i Michał Sanczenko. Obydwoje są z jednymi z najlepszych na świecie łuczników w tej trudnej sztuce. Zawita również do Rossosza Grupa Rekonstrukcyjna w barwach 2. Pułku Strzelców Konnych oraz odbędzie się I Hubertus w Stajni Bogdanówka z Kożanówki. Część jeźdźców zaprezentuje się widowni, a samą gonitwę będzie można zobaczyć przy Stajni Bogdanówka. Oczywiście nie zabraknie możliwości przejażdżek konnych dla dzieci i młodzieży. Nie lada gratką będzie również możliwość spróbowania się w dawnych grach zręcznościowych, które przygotuje Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Łodzi – Leśny Witeź. Podpatrzymy również potyczki ciężkozbrojnych templariuszy. Będzie można również zakupić pamiątki i różne wyroby na mini jarmarku. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Bialskiego Mariusz Filipiuk, gospodarz turnieju wójt Gminy Rossosz Kazimierz Weremkowicz, wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski, wójt gminy Wisznice Piotr Dragan oraz Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego.

Turniej i towarzyszące atrakcje odbędą się na terenie zielonym przy ul. Batalionów Chłopskich 51 (obok Banku Spółdzielczego w Rossoszu) oraz w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Rossoszu. Turniej łuczniczy dla zaawansowanych będzie można również śledzić na terenie „jamek” przy kirkucie żydowskim. Na hubertusa zapraszają zaś gospodarze do Stajni Bogdanówka w Kożanówce. W turnieju łuczniczym dla amatorów mogą brać udział dzieci i dorośli, zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe medale oraz nagrody.

 Zapraszamy chętnych do udziału w jarmarku wytwórców rękodzieła, producentów przetworów rolnych, wytwórców miodów, serów itp. na jarmark – kontakt z organizatorami tel. 519 307 709 lub 669 44 00 40

plakat_liga_wschod

Scroll to Top