Integracyjny Turniej Siłowy o Puchar Wójta Gminy Janów Podlaski w wyciskaniu sztangi leżąc

W dniu 22 kwietnia 2018 roku już po raz dwudziesty odbył się . Organizatorami imprezy byli: Gmina Janów Podlaski, Powiat Bialski, Zespół Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim oraz Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim. W turnieju wzięło udział 41 zawodników z powiatu bialskiego oraz Warszawy, Rzeszowa, Łukowa, Radzynia Podlaskiego, Iwonicza i Bartoszyc. Rywalizowali oni w 9 kategoriach wagowych mężczyzn i jednej kategorii wagowej kobiet, 4 kategoriach wiekowych oraz w kategorii „Open” kobiet i mężczyzn.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Kobiety:

  • do 56 kg:
  1. Fabiańska Aleksandra (Warszawa) – 60 kg
  2. Mikitiuk Klaudia (Radzyń Podlaski) – 55 kg
  3. Marcyniuk Wiktoria (Janów Podlaski) – 50 kg

Mężczyźni

  • do 56 kg:
  1. Charytoniuk Maciej (Janów Podlaski) – 62,5 kg
  • do 60 kg:
  1. Panasiuk Jakub (Biała Podlaska) – 65 kg
  2. Łyczewski Dawid (Janów Podlaski)– 60 kg
  • do 67,5 kg:
  1. Wenio Tomasz (Biała Podlaska) – 112,5 kg
  2. Szymula Kamil (Fabryka Ciała Biała Podlaska) – 110 kg
  3. Koleśnik Kacper (Zalesie) – 97,5 kg

·         do 75 kg:

  1. Szucki Bartosz (Grabanów) – 145 kg
  2. Pajczuk Filip (Wisznice) – 105 kg
  3. Mućko Damian (Piszczac) – 100 kg

·         do 82,5 kg:

  1. Sadło Adrian (Łuków) – 170 kg
  2. Blajer Maciej (Rzeszów) – 152,5 kg
  3. Tymoszuk Łukasz (Łuków) – 150 kg
  • do 90 kg:
  1. Kandefer Piotr (Iwonicz) – 180 kg
  2. Martens Piotr (Warszawa) – 160 kg
  3. Nowicki Karol (Janów Podlaski) – 157,5 kg

·         do 100 kg:

  1. Borowy Radosław (Warszawa) – 210 kg
  2. Złotek Damian (Fabryka Ciała Biała Podlaska) – 180 kg
  3. Siemionek Mateusz (Energym Łuków) – 172 kg
  • + 100 kg
  1. Makarewicz Marek ( Siła Bartoszyce) – 235 kg
  2. Wodyk Filip ( Tytan Biała Podlaska) – 185 kg
  3. Zdziebłowski Kamil ( Colloseum Łuków) – 170 kg

Najlepsze zawodniczki w kategorii „Open”:

I miejsce – Fabiańska Aleksandra (Warszawa) – 64,6 pkt

II miejsce – Mikitiuk Klaudia (Radzyń Podlaski) – 60,31 pkt

III miejsce – Doroszuk Gabriela (Janów Podlaski) – 55,3 pkt

Najlepszy zawodnik do lat 13:

Iwaniuk Anna (Janów Podlaski) – 32,7 pkt

      Najlepsi zawodnicy do lat 16:

            I miejsce – Pajczuk Filip (Wisznice) – 74,4 pkt

II miejsce – Maliński Piotr (Janów Podlaski) – 72 pkt

III miejsce – Bartoszuk Jarosław (Janów Podlaski) – 70,15 pkt

  Najlepsi zawodnicy do lat 18:

I miejsce – Żuk Rafał (Zalesie) – 98,5 pkt

II miejsce – Jakoniuk Kamil (Komarno) – 93,38 pkt

III miejsce – Domański Przemysław (Piszczac) – 79,08 pkt

Najlepsi zawodnicy do lat 21:

I miejsce – Sadło Adrian (Łuków) – 114,56 pkt

II miejsce – Wodyk Filip (Tytan Biała Podlaska) – 109,28 pkt

III miejsce – Kawka Adam (Radzyń Podlaski) – 98,32 pkt

            Najlepsi zawodnicy w kategorii „Open”:

I miejsce – Makarewicz Marek (Siła Bartoszyce) – 132,87 pkt

II miejsce– Borowy Radosław (Warszawa)–128,01 pkt

III miejsce – Kandefere Piotr (Iwonicz) – 115,7 pkt

Najsilniejszy zawodnik turnieju (największy wyciśnięty ciężar):

Makarewicz Marek (Siła Bartoszyce) – 235 kg

Impreza ta nie zostałaby zorganizowana, gdyby nie hojność sponsorów, którymi w tym roku byli:

·         Wójt Gminy Janów Podlaski – Jacek Hura

·         Starosta Bialski – Mariusz Filipiuk

·         Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim –

Arkadiusz Podskok

·         Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim – Renata Kaczmarek

·         Zakład Kamieniarski – Marcin Peszuk

·         Firma Rawa Sport – Jan Dacewicz

·         Jolanta i Mariusz Bondarukowie,

·         Maciej Kublik

Organizatorzy serdecznie dziękują kibicom, sponsorom oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację zawodów oraz zapraszają do Janowa Podlaskiego za rok
na kolejny turniej.

Źródło: Urząd Gminy Janów Podlaski;

Zdjęcia: Grażyna Nowicka – Gminny Ośrodek Kultury w Janowie Podlaskim

Przewiń do góry