IV Powiatowy Zimowy Turniej Tenisa Stołowego w Kodniu

Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu od lat zajmuję się popularyzacją tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.  Od 24 lat jest organizatorem Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego  który cieszył się zainteresowaniem  sympatyków tenisa  nie tylko z terenu naszej gminy ale również z innych  gmin, deklarujących chęć uczestnictwa  w tej sportowej rywalizacji. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom jako organizatorzy , umożliwiliśmy pasjonatom tenisa stołowego z terenu powiatu porównanie swoich umiejętności w tej rywalizacji sportowej.

23 stycznia 2020 r. w GCKSiT odbył się IV Powiatowy Zimowy Turniej Tenisa Stołowego – jest to impreza otwarta dla wszystkich chcących propagować zdrowy styl życia oraz aktywnie spędzić wolny czas podczas ferii zimowych jako że założeniem  organizatora jest to że odbywa się on zawsze w drugi czwartek ferii zimowych dla dzieci w naszym województwie.  Turniej cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem o czym świadczą liczni uczestnicy z wielu miejscowości naszego regionu tj:  Rogoźnica, Biała Podlaska, Rzeczyca, Rossosz, Dobromyśl, Małaszewicze, Terespol, Chotyłów,  Krzywowólka, Leniuszki,  Rudno, kol. Kopytów, Kostomłoty,  Dobryń Duży, Zahorów, Krzyczew  i oczywiście Kodeń.

Imprezę otworzył Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kodniu  Piotr Skolimowski oraz Zastępca Wójta Gminy Kodeń  Andrzej Krywicki witając przybyłych sympatyków tenisa stołowego  na sportowe rywalizacje .

System rozgrywek i przepisy gry przybliżyła zawodnikom sędzi główny Turnieju Elżbieta Kulupa która wraz z innymi nauczycielami ZPO w Kodniu czuwała nad przebiegiem rywalizacji w 7 kategoriach wiekowych .

Oto zwycięzcy w kategoriach :

Kategoria: kl. 1-3 szkoła podstawowa – chłopcy

1.WOŁOWIK GRZEGORZ – Rudno

2.BRUKALSKI KAROL – Rossosz

1. SAŁUDA MARIUSZ – Dobromyśl

Zwycięzcom  trofea i pamiątkowe dyplomy wręczali : Zastępca Wójta Gminy Kodeń  Andrzej Krywicki i Dyrektor GCKSiT w Kodniu Piotr Skolimowski.

Na turnieju przewidziane są również nagrody specjalne – statuetki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika Turnieju oraz najlepszej i najlepszego zawodnika z Gm. Kodeń.

Najmłodszym zawodnikiem (rocznik 2011) okazał się  BRUKALSKI JAKUB  z Rossosza zaś najstarszym (rocznik 1957)  HENRYK DYRDA z Białej Podlaskiej.

Statuetka najlepszej z Gm. Kodeń , trafiła do rąk TERESY MASZKIEWICZ  z Kodnia , a najlepszym z Gm. Kodeń okazał się MARIUSZ SAŁUDA  z Dobromyśla .

Wszyscy uczestnicy rozgrywek turniejowych otrzymali przygotowane pamiątkowe dyplomy za udział  w tej sportowej zaciętej rywalizacji.

Wszystkich pasjonatów gry w tenisa stołowego, zapraszamy już na kolejny turniej za rok, będzie to JUBILEUSZOWY  TURNIEJ  bo 25 a 5 już jako Powiatowy Zimowy Turniej Tenisa Stołowego.

Agnieszka Nowacka -GCKSiT w Kodniu