Jedz zdrowo, kolorowo a nie śmieciowo

W dniu 30 kwietnia 2015 r. odbył się festyn „Jedz zdrowo, kolorowo a nie śmieciowo”. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Kreacja Magia Rąk, współorganizatorem IV L.O. im. S. Statszica w hali którego miało miejsce wydarzenie. Starosta Bialski objął festyn honorowym patronatem.
Była to pierwsza tego typu impreza, związana z promocją zdrowego żywienia i ruchu organizowana przez Fundację. Głównymi uczestnikami akcji byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bialskiego i Miasta Biała Podlaska.

W trakcie kilku godzin na hali odbyły się m. in. wykłady i prelekcje dotyczące prawidłowej diety, piramidy zdrowia oraz bulimii i anoreksji, prezentacje związane z bialską wodą jurajską, konkursy, zawody sportowe oraz maraton ZUMBA i Fitness prowadzone przez Annę Litwiniuk i Klub Forma. Uczniowie próbowali także owocowe i warzywne sałatki, ciasto orkiszowe, jogurty, kefiry, chleb bez ulepszaczy i inne zdrowe potrawy przygotowane przez PSS Społem oraz Warsztaty Szkolne ZSZ 1 w Białej Podlaskiej.

W ramach festynu rozstrzygnięty został konkurs na pracę dotyczącą zdrowego jedzenia. Kapituła Konkursowa wytypowała jednogłośnie laureata, którym okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej za film p.t. „Publiczne Gimnazjum nr 5 żyje smacznie i zdrowo”. Nagrodę pocieszenia za największą ilość lajków otrzymał film Publicznego Gimnazjum nr 2 w Białej Podlaskiej.

Wyniki konkursu:

https://www.youtube.com/watch?v=KJh_BwEGtsQ – laureat
https://www.youtube.com/watch?v=z-AYosaozpc – zdobywca nagrody za największa ilość lajków

Kolejną edycję wydarzenia Fundacja Kreacja Magia Rąk planuje zorganizować jesienią i będzie ona miała charakter otwarty. Innymi słowy wydarzenie „Jedz zdrowo…” organizowane będzie 2 razy w roku w sezonie wiosennym i jesiennym.

jedz zdrowo – plakat

opr. Katarzyna Lubańska

 

Scroll to Top