Jesienny Rajd Rowerowy LZS

W ramach współpracy między Powiatem Bialskim a Gminą Zalesie w dniu 24.09.2023 został zorganizowany kolejny Jesienny Rajd Rowerowy. Rozpoczęcie Rajdu miało miejsce przy GOK w Zalesiu skąd uczestnicy korzystając z kilkukilometrowej ścieżki rowerowej wybudowanej wzdłuż drogi powiatowej dotarli do Kijowca. Tam nastąpiło spotkanie z kolejną ekipą uczestników Rajdu. Następnie wszyscy uczestnicy przejechali trasą wzdłuż wiatraków i po kilkunastu kilometrach dodarli do miejsca odpoczynku przy przystani kajakowej na rzece Krznie w Nowosiółkach. Na uczestników czekało już przygotowane ognisko z kiełbaskami oraz świeży chleb ze smalcem i ogórkami, który cieszył się niesamowitym powodzeniem. Gospodarze obiektu zadbali o herbatę i kawę, które to napoje były dopełnieniem ogólnodostępnej wody mineralnej i słodyczy dla najmłodszych.

Po krótkim odpoczynku uczestnicy Rajdu w liczbie 36 osób pojechali w stronę Malowej Góry a następnie bardzo malowniczą kilkukilometrową trasą leśną z licznymi zakrętami i dolinami dotarli do Dobrynia Dużego i skierowali się w stronę Zalesia z krótkim przystankiem w Dobryniu Małym przy nowo wybudowanym zbiorniku wodnym. Trasa Rajdu liczyła ok. 35 km a na uwagę zasługuje fakt że wśród uczestników było dużo kilkuletnich dzieci, którzy odpowiednio przygotowani i wyposażeni w kaski bardzo wytrwale pokonywali kolejne odcinki trasy.

Na zakończenie uczestnicy Rajdu skorzystali z zaproszenia KGW z Kłody Małej i licznie uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka degustując ze smakiem placki ziemniaczane sporządzone z tegorocznych zbiorów. Uczestnicy Rajdu byli bardzo zadowoleni z wyjazdu czego dowodem jest dopytywanie się o organizację kolejnego. Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali mapy Gminy Zalesie z trasami nordic- walking wraz z możliwością zaznaczenia trasy Rajdu.

Bardzo udana impreza była współfinansowana przez Powiat Bialski i Gminę Zalesie.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Kołodyński