Klub Sportowy TURYŚCI z Włodawy z Pucharem Starosty Bialskiego

8 grudnia 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Sławatyczach odbył się Nadbużański Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka i Wójta Gminy Sławatycze Arkadiusza Misztala. W imprezie uczestniczyły  drużyny z powiatu bialskiego i włodawskiego.
Po losowaniu przystąpiono do rozgrywek  na dwóch boiskach w systemie „każdy z każdym”.
Świetna atmosfera imprezy oraz bardzo udana organizacja pozwoliły na oddanie się w całości rywalizacji oraz kibicowaniu rywalizującym drużynom. Zacięta walka o każdą piłkę, ale zawsze w duchu fair play spowodowały, że emocje towarzyszyły wszystkim do samego końca.

Po blisko pięciu godzinach rozgrywek:
Puchar Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka  za I miejsce w turnieju zdobyli                 TURYŚCI z Włodawy,
II miejsce i puchar Wójta Gminy Sławatycze Arkadiusza Misztala wywalczyli             STRAŻACY  z Zaświatycz,
III  stopień podium  i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Moniki Tyszczuk zdobyli siatkarze z drużyny ABSTYNENT Sławatycze – Kodeń
IV –  KS PERŁA Sławatycze
V  –  WARKA Dobratycze

Organizatorzy przyznali puchary dla Najmłodszego i Najstarszego zawodnika turnieju. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się Mateusz Zagajski zdobywając Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Mariusza Oleszczuka, Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Bolesława Szuleja dla Najstarszego  zawodnika turnieju zdobył  Roman Stanielewicz.
Zwycięskim drużynom pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczyli Wójt Gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal i Przewodnicząca Rady Gminy Sławatycze Monika Tyszczuk. Drużynom  zapewniono posiłek regeneracyjny. Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkół i Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach. Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej i Gminy Sławatycze.