Konkurs Języka Niemieckiego rozstrzygnięty

Poznaliśmy laureatów trzeciej edycji Konkursu Języka Niemieckiego. Został on organizowany przez Starostę Bialskiego przy udziale Starosty Powiatu Oberhavel pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nagrodą główną konkursu jest wyjazd dla dwóch najlepszych osób do Niemiec w terminie do 15 do 19 czerwca br. Program wyjazdu podobnie jak w latach ubiegłym przewiduje m. in. wizytę w szkole niemieckiej, w tym  lekcję języka niemieckiego oraz zwiedzanie najpiękniejszych miejsc Berlina i Poczdamu.

Konkurs składał się z dwóch etapów szkolnego i powiatowego, a skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Bialski. W etapie szkolnym wzięło udział 75 uczniów. Do etapu powiatowego dostało się 13 uczniów. Przed nimi był godzinny test językowy.

Przy otwarciu był obecny wicestarosta Janusz Skólimowski, który życzył młodzieży samych sukcesów i jak najlepszego wyniku. W imieniu Lubelskiego Kuratora Oświaty swoją obecność zaznaczyła Małgorzata Kadłubowska specjalista do spraw oświatowych w Wydziale Wspierania Rozwoju Edukacji w Oddziale Zamiejscowym w Białej Podlaskiej.

W tym roku najlepszymi okazały się uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Pierwsze miejsce zdobyła Dominika Poręba, która wraz z Aleksandrą Lachowską – laureatką II miejsca pojadą w czerwcu do Niemiec. Trzecie miejsce uzyskała Weronika Matysiak.