Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów

W dniach 7-8 października w sali sportowej Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Zawodnicy w wieku 13-15 lat rywalizowali o awans do zawodów finałowych, które w dniach 20-22 października odbędą się w Biłgoraju. Rywalizacja odbyła się zgodnie ze zmianami w Regulaminie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w czterech strefach, z których po 8 najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej kategorii wagowej awansowało do Mistrzostw Polski. W Małaszewiczach walczyli zawodnicy strefy C, która obejmowała województwa: świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i lubelskie. Do udziału w zawodach zgłosiły się 22 dziewczęta i 37 chłopców.

W rywalizacji wystąpiło 9 zawodników sekcji podnoszenia ciężarów działającej przy Gminnym Centrum Kultury w Kobylanach. Ósemka z nich wywalczyła awans do zawodów finałowych:

• Karolina Kurzępa – kat. wag. 49 kg – 7 miejsce w rankingu,
  • Aleksandra Bojarska – kat. 81 kg – 3 miejsce,
  • Paweł Stempniewski – kat. 45 kg – 2 miejsce,
  • Wiktor Tuszyński – kat. 49 kg – 1 miejsce,
  • Jakub Cygan – kat. 73 kg – 3 miejsce,
  • Dawid Greczuk – kat. 81 kg – 8 miejsce,
  • Miłosz Kasprzuk – kat. 89 kg – 3 miejsce,
  • Filip Romanowicz – kat. +96 kg – 5 miejsce.

Bardzo niewiele (1 kg) do awansu zabrakło Michałowi Wowczeniukowi, który pomimo poprawienia rekordów życiowych o 7 kg, uzyskał 9 miejsce w rankingu kategorii wagowej do 89 kg.

Warto dodać, że w niektórych kategoriach wagowych sklasyfikowanych zostało ponad 25 zawodników.

Organizatorami zawodów byli: Gminne Centrum Kultury w Kobylanach, Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach oraz Lubelski Okręgowy Związek Sportowy.

Wsparcia finansowego udzieliły Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej oraz Urząd Gminy Terespol.

Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Polski.

Tekst: GCK Kobylany

Zdjęcia: Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów