Lekarze z Brześcia w międzyrzeckim szpitalu

Anatolij Michajłowicz Daszko – główny lekarz Brzeskiego Regionalnego Szpitala Położniczego wraz z delegacją lekarzy tegoż szpitala gościł w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Międzyrzecu Podlaskim. Uczestniczyli oni w rozmowach z dyrektorem międzyrzeckiego szpitala Wiesławem Zaniewiczem i zastępcą dyrektora Maciejem Płaszewskim na temat przyszłej ścisłej współpracy między tymi instytucjami medycznymi. Organizatorem spotkania 8 czerwca był starosta bialski Mariusz Filipiuk obecny wraz z dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Marianną Tumiłowicz podczas wizyty lekarzy z Białorusi. Podczas wizyty był czas nie tylko na konstruktywne rozmowy, ale także delegacja miała możliwość zwiedzić SP ZOZ: oddziały, blok operacyjny, działy diagnostyczne, laboratorium. Goście z Białorusi byli pod dużym wrażeniem wyposażenia i prowadzonej opieki medycznej przez międzyrzecki szpital.

Było to pierwsze spotkanie zapoznawcze. Kolejne planowane są już wkrótce. Dyrekcja szpitala w Międzyrzecu Podlaskim została zaproszona na rewizytę do Brześcia.