Medale „Zasłużony dla rolnictwa” wręczone

Starosta bialski Mariusz Filipiuk 25 października wręczył w swoim gabinecie medale „Zasłużony dla rolnictwa”. Przyznane one zostały Andrzejowi Makarukowi z Rossosza oraz Jackowi Adamowi Lańskiemu z Terespola przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

A. Makaruk prowadzi 30. hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej oraz uprawia zboża. Wyróżnia się wynikami w produkcji oraz skutecznością w pozyskiwaniu środków UE, służącymi rozwojowi gospodarstwa i jego wyposażenia.

Natomiast J. Lański mimo, że jest czynny zawodowo, prowadzi gospodarstwo o powierzchni 6, 4 ha. W nim prowadzi w sposób naturalny, w harmonii z otaczającą przyrodą hodowlę bydła mięsnego rasy Limousin.

Spotkanie było okazją do rozmowy o sytuacji rolnictwa w powiecie bialskim. Obecny był na nim również dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej Przemysław Bierdziński.