Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Sztangi Leżąc w Zalesiu

W dniu 16-17.03.2024 r. odbyły się  w Zalesiu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Sztangi Leżąc federacji GPC. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez klub ULPKS „Gaj” Zalesie przy współudziale Urzędu Gminy w Zalesiu i Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej.

Przed Mistrzostwami powołano Komitet Organizacyjny, który sporządził Regulamin Mistrzostw, rozesłano zaproszenia i przyjęto zgłoszenia od ponad 200 zawodników z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy. Medale i puchary zostały wręczone zawodniczkom i zawodnikom w  kategoriach wagowych od 48 kg do +140 kg i w kategoriach wiekowych od lat 13-23, seniorzy 24 – 35i masters powyżej 40 lat. Zawodnicy ULPKS Gaj Zalesie zajęli II miejsce drużynowo. Na Mistrzostwach ustanowiono około 30 rekordów Polski oraz 9 rekordów Świata. Impreza cieszyła się dużą popularnością w społeczności lokalnej. Na imprezie było około 250 kibiców z gminy Zalesie i gmin sąsiednich oraz kilkadziesiąt kibiców z Polski. Opis mistrzostw wraz z wynikami i video relacją zostały zamieszczone w prasie lokalnej oraz na stronach internetowych.

Impreza była współfinansowana przez  Gminę Zalesie i Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.

Materiał: UG Zalesie