Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Sztangi Leżąc w Zalesiu

W dniach 18-19 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zalesiu odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego, które były jednocześnie klasyfikacją do wszystkich międzynarodowych zawodów federacji GPC i WUAP w 2023 roku.

W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z czterech krajów Europy. Zawody przeprowadzono w kategoriach:

• kategorie wagowe kobiet we wszystkich grupach wiekowych: 44 kg, 48 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, +90 kg.
  • kategorie wagowe mężczyzn we wszystkich grupach wiekowych: 52kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 125 kg, 140 kg, +140 kg
  • klasyfikacja mundurowa dotyczyła Bench Press i Deadlift.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Ustanowiono ponad 20 rekordów Polski oraz 7 rekordów świata.

Trener „Gaj” Zalesie Franciszek Szabluk jest zadowolony ze startów swoich młodych podopiecznych. Zawodnicy ULPKS „Gaj” wywalczyli następujące miejsca:

• Konrad Czupryn zajął  I miejsce w kat. służby mundurowe kat.wag.100 kg z wynikiem 225 kg w martwym ciągu
  • Franciszek Szabluk zajął I miejsce w kat.wiek.M65-69 kat.wag.100 kg z wynikiem 200 kg EQ.

Zawodnicy ULPKS „Gaj” wywalczyli III miejsce drużynowo co jest wielkim sukcesem.

Inni zawodnicy naszego regionu również zajęli czołowe miejsca:

• Sylwia Parafiniuk z Białej Podlaskiej w swojej  kategorii wagowej zajęła I miejsce w Trójboju Siłowym w kat.  Open z wynikiem 325 kg
  • Dawid Zub z Terespola zajął I miejsce w kat. wiek T18-19 kat.wag.75 kg z wynikiem 90 kg.

Organizator Turnieju Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy „Gaj” w Zalesiu dziękuje za wsparcie finansowe Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej, Urzędowi Gminy w Zalesiu, Powiatowemu Zrzeszeniu LZS w Białej Podlaskiej, Parafii w Horbowie oraz sponsorom indywidualnym (Daniel Tomaszuk, Edward Tomaszuk, Sebastian Ziółkowski, Roman Kozak, Andrzej Waluś, Janusz Miłosz, Urszula Adamiak, Grzegorz Krymski, Marian Wojtiuk, Radosław Sebastianiuk, Sławomir Kropiwiec, Kazimierz Syliwoniuk, Zbigniew Lustyk, Jacek Selewoniuk, Arkadiusz Maksymiuk, Zenon Michalczuk, Urszula Jaworska, Paweł Mincewicz , Marek Siwiec).

Zarząd ULPKS „Gaj” Zalesie serdecznie dziękuje wszystkim  osobom, które  wspierały organizację Mistrzostw Polski oraz mediom ( Słowo Podlasia, Radio BIPER, Biała 24, Radio Katolickie, Tygodnik „Wspólnota”, Gościniec Bialski i innym obecnym)  za przekaz informacji związanych z Turniejem.

Dwudniowe zawody przebiegały sprawnie i bezpiecznie, bez żadnych urazów. Zawodnicy z Polski i Europy byli zachwyceni organizacją i atmosferą Mistrzostw Polski zorganizowanych po raz kolejny w Zalesiu.

Autor tekstu: F. Szabluk

Autor zdjęć: W. Kołodyński i W. Rzymowski