Nabór wniosków dla placówek POZ(e -usługi)!

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło nabór wniosków dla placówek POZ w ramach projektu „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia z wykorzystaniem narzędzia centralnego (e-Gabinet+)”, POIS.11.03.00-00-0073/22.

Celem projektu jest wsparcie cyfryzacji podmiotów medycznych z obszaru POZ. Placówki zakwalifikowane do udziału w projekcie otrzymają sprzęt komputerowy, urządzenia wielofunkcyjne oraz dostęp do aplikacji e-Gabinet+, co ułatwi im integrację z systemem e-zdrowia. Wnioski można już składać na Platformie Obsługi Projektów Inwestycyjnych POPI (https://e-inwestycje.mz.gov.pl/). Termin składania wniosków mija 31.10.2022 r.

Nabór jest dedykowany placówkom, które jeszcze nie raportują do systemu e-zdrowia Zdarzeń Medycznych lub nie przekazują do tego systemu indeksów Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), a także posiadają mniej niż 5 tys. aktywnych deklaracji wyboru.

Informacje o projekcie oraz naborze dostępne są na stronie https://zdrowie.gov.pl/, zakładka „Programy” („Infrastruktura i Środowisko” =>e-GABINET+: https://zdrowie.gov.pl/poiis/strona-1026-e_gabinet.html).

Jednocześnie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym w formie zdalnej 3 października (poniedziałek), godz. 17.00.

Link do spotkania: https://bit.ly/e-gabinetplusspotkanie2

Tekst: Ministerstwo Zdrowia

Scroll to Top