Nowy obiekt Mlekovita Hurt – Detal w Białej Podlaskiej

Nowy obiekt Mlekovita Hurt – Detal powstał w Białej Podlaskiej. Z tej okazji nastąpiło jego otwarcie i poświęcenie 1 października. Wśród zaproszonych gości przez prezesa zarządu Grupy Mlekovita Dariusza Sapińskiego był również starosta bialski Mariusz Filipiuk. Podczas części oficjalnej w swoim wystąpieniu złożył on gratulacje władzom zakładu za determinację, dynamiczny rozwój w przemyśle mleczarskim, wysoki poziom produktów oraz promocję marki wśród mieszkańców powiatu bialskiego. Wyraził także przekonanie, że zakład w Białej Podlaskiej będzie jak najlepiej służył rolnikom powiatu, którzy dostarczają wysokiej jakości mleka.

Goście mieli możliwość zwiedzenia nowego obiektu oraz Spółdzielni Mleczarskiej w Białej Podlaskiej. Łączna powierzchnia magazynowa hurtowni wynosi 751 m2, co odpowiada 257 miejscom paletowym. Obiekt został wybudowany w krótkim czasie, tj. od października 2015 do sierpnia 2016 r. Należy podkreślić, że czas wykonania został skrócony o jeden miesiąc. Łączne nakłady wyniosły 1 000 000 zł.

Wśród atrakcji przygotowanych dla przybyłych rodzin były warsztaty kulinarne i konkursy z nagrodami, atrakcje muzyczne oraz plac zabaw dla dzieci. Można było także degustować przetwory mleczne z Mlekovity.