Piknik w Piszczacu za nami:)

Pomyślnie i z wielkim zaangażowaniem organizatorów przebiega realizacją projektu Powiatowego programu profilaktyki i promocji zdrowia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród mieszkańców powiatu bialskiego „Razem dla serca”.

W dniu 6 września Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i Wójt Gminy Piszczac zaprosili mieszkańców regionu na piknik zdrowotny. Mile widziani byli miłośnicy biegania oraz Nordic Walking, dla których przygotowano „Bieg po zdrowie” na dystansie 5 km.

Trasa przebiegała ulicami miejscowości ze startem i metą na boisku Zespołu Placówek Oświatowych w Piszczacu. „Biegowi po zdrowie” towarzyszyły rywalizacje dzieci i młodzieży na dystansach: 400 m (szk. pods. kl. I-III), 1000 m (szk. pods. kl. IV-VI),bieg gimnazjum 1500 m oraz bieg szkół ponadgimnazjalnych 2000 m. Dużym zainteresowaniem cieszyło się przeprowadzone podczas pikniku, przed startem na trasę, szkolenie Nordic Walking, prowadzone przez wicemistrza Europy Piotra Wetoszkę.

Zgłoszenia do biegu głównego i NW (5 km) oraz biegów towarzyszących które jeszcze przed nami (Wisznice 20.09 i Terespol (4.10) przyjmowane są poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie http://www.razemdlaserca.info/pl. Zgłoszenia można też przesłać pocztą elektroniczną na adres biegpozdrowie2015@gmail.com lub telefonicznie 517 624 990 lub 501 266 672. Najlepsi zawodnicy zostaną udekorowaniu pucharami i nagrodami rzeczowymi. Każdy kto ukończy zawody otrzyma pamiątkowy medal.

W trakcie pikniku są organizowane gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych a także strzelanie z łuku tradycyjnego. Na miejscu staje też miasteczko zdrowia w którym można skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, porad dietetyka i badań w kierunku chorób układu krążenia. Dla uczestników przygotowano stoiska ze zdrową żywnością. Działanie jest realizowane w ramach projektu „Razem dla serca” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa.

Nagrodzeni pucharami zostali: bieg 400 m klasy I-III szkół podstawowych: 1. Klara Mirończuk, 2. Jakub Jureczek, 3. Łucja Sylwesiuk bieg 1000 m klasy IV-VI szkół podstawowych : panowie: 1. Bartosz Kur, 2. Paweł Konieczny, 3. Jakub Kondraciuk panie: 1. Julia Szpura, 2. Natalia Nestorowicz, 3. Julia Dencikowska bieg 1500 m gimnazjum: panowie: 1. Norbert Korzeniewski, 2. Adam Szutko, 3. Patryk Krzyżanowski panie: 1. Zosia Kulchawczuk bieg 2000 m szkół ponadgimnazjalnych: 1. Marcin Stubiński, 2. Dawid Gruszecki, 3. Patryk Stolarczuk bieg na 5000 m dorośli mężczyźni: 1. Marek Jaroszuk, 2. Andrzej Pawoniak, 3. Rafał Pajdosz kobiety: 1. Ewa Fabian, 2. Katarzyna Pajdosz, 3. Patrycja Filipiuk bieg Nordic Walking: mężczyźni: 1. Piotr Wetoszka, 2. Łukasz Wróbel, 3. Paweł Jagiełła kobiety: 1. Katarzyna Jędruchniewicz, 2. Magdalena Mandziuk, 3. Marta Mandziuk.