Pikniki zdrowotne i „BIEGI PO ZDROWIE”

Przedstawiciele z gmin, które zadeklarowały chęć współorganizacji  4 pikników zdrowotnych i imprez biegowych pn. „BIEG PO ZDROWIE” (Gmina Międzyrzec Podlaski, Gmina Piszczac, Gmina Wisznice i Miasto Terespol) spotkali się, by porozmawiać o szczegółach dotyczących tego przedsięwzięcia. Imprezy biegowe i pikniki zdrowotne  są częścią projektu pn.   Powiatowy program profilaktyki i promocji zdrowia w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia wśród mieszkańców powiatu bialskiego „Razem dla serca”.  Na spotkaniu ustalone zostały daty imprez oraz przestawione zostały m.in. następujące kwestie: wynajem terenu, organizacja Miasteczka Zdrowia (badania profilaktyczne i porady zdrowotne), zabezpieczenie medyczne imprezy, gry i zabawy ruchowe dla dzieci i dorosłych -zakup usługi, promocja zdrowej żywności z degustacją-zakup usługi. Rozmawiano o przebiegu tras biegowych oraz o kosztach, które są po stronie Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej dzięki dofinansowaniu całości projektu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 i budżetu państwa.