Podsumowanie konkursu na logo

Sesja Rady Powiatu 31 maja w Białej Podlaskiej była okazją do podsumowania konkursu na opracowanie znaku graficznego (logo) Roku „Żołnierzy Wyklętych” w Powiecie Bialskim. Kapituła powołana przez Starosty Bialskiego po zapoznaniu się z 36 znakami graficznymi postanowiła przyznać główną nagrodę Sławomirowi Walencikowi.

Autor urodzony w 1955 r. w Radzyniu Podlaskim od 20 lat zajmuje się zawodowo grafiką komputerową. Na swoim koncie ma ok. 20 ogólnopolskich wystaw. Tak wypowiedział się o nagrodzonej pracy: Z założenia każda moja praca ma zawierać jak najwięcej treści w syntetycznej formie. Wilki kojarzone zawsze z „Żołnierzami Wyklętymi” złożone z kilku kresek w dwóch kolorach symbolizują w moim rozumieniu ofiarę krwi, mroczne czasy, śmierć, krwawe koleje losów, sukcesy i porażki. Oczywiście interpretacji może być bardzo wiele, poprzez skojarzenia, które mamy w środku – związane ze znajomością problemu… Zawsze jest tak, że prostota wypowiedzi plastycznej daje więcej możliwości niż doprecyzowanie, które wraz z postępem coraz bardziej ogranicza wyobraźnię.

Zaproponowanym znakiem graficznym będziemy mogli posługiwać się, przygotowując przedsięwzięcia odbywające się w ramach Roku. Podczas sesji został on bowiem oficjalnie zaprezentowany. Nagrodę pieniężną oraz dyplom wręczali grafikowi starosta bialski Mariusz Filipiuk oraz przewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Mariusz Kiczyński.

Przypomnijmy, że konkurs był ogłoszony przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej ze względu na ustanowiony 29 lutego br. przez Radę Powiatu w Białej Podlaskiej Rok „Żołnierzy Wyklętych” w Powiecie Bialskim. Ta kampania społeczna skierowana do mieszkańców naszego powiatu została również objęta patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jak do tej pory włączyło się w nią 25 podmiotów z tego terenu. Kalendarz przedsięwzięć oraz ważne informacje na ten temat znajdują się na stronie starostwa powiatowego w zakładce Rok Żołnierzy Wyklętych.

Scroll to Top