Ponad pół wieku na scenie

To wyjątkowy rok dla Sławy Przybylskiej. Artystka świętuje 60-lecie swojej kariery scenicznej. Dla uczczenia jej osiągnięć i bogatego dorobku w niedzielę 28 maja w Międzyrzecu Podlaskim, z którego pochodzi wokalistka, zorganizowano jeden z jubileuszowych koncertów. Kilkuset zebranych gości miało wyjątkową okazję do wysłuchania utworów Sławy Przybylskiej w wykonaniu zespołu wokalno-gitarowego „Czerwony Tulipan”. Na scenie pojawiła się również zasłużona jubilatka, która zaprezentowała m.in. swoje premierowe piosenki. Z okazji jubileuszu zawiązano Przyjacielski Komitet Honorowy, którego przewodniczącą została słynna podróżniczka, honorowa obywatelka Międzyrzeca Podlaskiego Elżbieta Dzikowska. Wśród gości uczestniczących w uroczystości znaleźli się także burmistrz miasta Zbigniew Kot, wicestarosta powiatu bialskiego Janusz Skólimowski oraz przyjaciele i rodzina artystki. Po koncercie odsłonięta została rzeźba Sławy Przybylskiej, którą od teraz będzie można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury.

Koncert był objęty honorowym patronatem starosty bialskiego. Wydarzenie zorganizował MOK w Międzyrzecu Podlaskim m.in. we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej. Podobne koncert odbyły się także w Otwocku i Warszawie.

Tekst Wioletta Bielecka foto: UM Międzyrzec Podlaski