Powiat bialski na Brandenburskich Dniach Otwartych Rolnictwa

W dniach 9-10 czerwca na terenie partnerskiego powiatu Oberhavel przebywała delegacja, w składzie  Przemysław Bierdziński – dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej oraz Andrzej Krywicki – zastępca Wójta Gminy Kodeń i jednocześnie wiceprezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Między Bugiem a Krzną”.

W drugi weekend czerwca gospodarstwa rolne, ośrodki jeździeckie i gospodarstwa agroturystyczne współorganizują Brandenburską Wycieczkę na Wieś. W całej Brandenburgii oznacza to tyle, co: „Odkrywaj, poznawaj, posmakuj”. W XXIV Brandenburskiej Wycieczce na Wieś, która odbyła się w dniach 9 i 10 czerwca, uczestniczyło łącznie 240 gospodarstw i zakładów. Na szczególne zaproszenie, udział w tegorocznym wydarzeniu wziął powiat bialski wspólnie z powiatem siedleckim.

Dzięki wyjątkowej współpracy pomiędzy powiatem bialskim a powiatem Oberhavel, goście z Polski mieli możliwość zapoznać się z techniką rolniczą oraz doświadczyć różnorodności obszarów wiejskich panujących w Brandenburgii. Jednocześnie wizyta w partnerskim powiecie stała się bardzo dobrą okazją zaprezentowania walorów przyrodniczych i kulturowych ziemi bialskiej na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach w miejscowości Vehlefanz i Kremmen.

Na koniec pobytu delegacje z Polski wizytowały Starostwo w Oranienburgu, w tym m.in. komórkę realizującą zadania z zakresu rolnictwa i środowiska oraz komunikacji – co jest świadectwem konsekwentnie zacieśniającej się, wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy powiatem bialskim i powiatem Oberhavel.