Powiatowy finał konkursu „Jestem bezpieczny”

W piątek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy finał konkursu „Jestem Bezpieczny„. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyło 19 drużyn. Po zsumowaniu wyników wszystkich konkurencji najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szóstce. Za nią uplasowały się Szkołą Podstawowa w Ciciborze Dużym oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody i upominki. Starosta Bialski Mariusz Filipiuk objął przedsięwzięcie honorowym patronatem a zwycięska drużyna otrzymała atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat Bialski.

Komenda Miejska Policji już od 17 lat jest głównym organizatorem konkursu „Jestem Bezpieczny„. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swoim codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie dzieci i młodzieży z prawidłowymi reakcjami w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

W piątek w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej odbył się powiatowy finał konkursu. Przystąpiło do niego 19 drużyn. Uczniowie walczyli dzielnie zmagając się ze sobą w 3 konkurencjach. Mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 24 pytań oraz dokonać „Prezentacji Szkoły oraz Bezpiecznego Hasła”. Oceniany był również przygotowany przez drużyny plakat będący projektem graficznym do zamieszczenia na koszulce bawełnianej. Projekt ten zawierał treści promujące konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny„.

Jurorzy bardzo wysoko ocenili poziom wiedzy prezentowany przez uczniów. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Szóstce. Za nią uplasowały się Szkoła Podstawowa w Ciciborze Dużym oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Białej Podlaskiej. Zwycięska drużyna w składzie:  Kinga Szczęśniak, Natalia Nekreś, Aleksandra Sławińska, otrzymała rowery górskie oraz inne atrakcyjne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy. Do konkursu przygotowała drużynę Pani Bożena Sławińska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów a organizatorom kolejnych tak udanych edycji konkursu.

Scroll to Top