Rajd Pogranicza- Sławatycze

1 lipca 2023 r. w gminie Sławatycze odbył się III Rajd Pogranicza. Kilkadziesiąt osób na rowerach nocą przemierzało miejscowości gminy Sławatycze. Trasa liczyła ok. 25 km przez sześć miejscowości gminy: Sławatycze – Krzywowólka – Jabłeczna – Nowosiółki – Mościce Dolne – Liszna – Sławatycze. W rajdzie uczestniczyło ok 40 osób. Był to czas dla mieszkańców gminy, miłośników jazdy rowerem oraz gości, którzy mieli okazję spędzić aktywnie czas oraz wypocząć przy nadbużańskiej przyrodzie.

Na zakończenie wyprawy przy altanie nad Bugiem, każdy z uczestników mógł wziąć udział w losowaniu nagród. Na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy rajdu podkreślali, że to ciekawa inicjatywa, dzielili się pozytywnymi wrażeniami i podkreślali, że chętnie wezmą udział w kolejnych podobnych wyprawach rowerowych.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Urzędowi Marszałkowskiemu w Lublinie i Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej za materiały promocyjne, opaski odblaskowe oraz kamizelki ostrzegawcze.

Organizatorzy Rajdu Pogranicza: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gmina Sławatycze, Gminny Ośrodek Kultury w Sławatyczach.

Impreza organizowana była przy wsparciu finansowym Powiatu Bialskiego i Gminy Sławatycze. Patronat medialny i prasowy sprawowały:  Radiobiper, Katolickie Radio Podlasia, Podlasie 24, Gościniec Bialski.

Tekst i Zdjęcia: Radosław Szczur

Przewiń do góry