Samorząd powiatu nagrodził nauczycielski trud

Tegoroczne Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim. 16 października Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich uczczono święto wszystkich nauczycieli i uczniów. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych i zaproszeni goście.

Spotkanie z okazji obchodzonego rokrocznie Dnia Edukacji Narodowej rozpoczął dyrektor ZST Arkadiusz Stefaniuk, życząc osobom związanym z oświatą powiatu bialskiego życzenia wytrwałości i satysfakcji z pełnionej misji edukowania młodych ludzi. Współgospodarzem uroczystości był starosta bialski Mariusz Filpiuk: – Państwa codzienne obowiązki mają wielką wagę i wiążą się z dużą odpowiedzialnością, bo jest to odpowiedzialność za młodego człowieka. Patrząc na Państwa czuję dumę z tego, że chcecie podejmować się tego wyjątkowego wyzwania. Za to należą się Państwu słowa pochwały i podziękowania. Zwłaszcza z tego względu, że przyszło Wam pracować w niełatwych czasach. Świat poszedł do przodu. Nasza cywilizacja nieustannie się rozwija, a nam wszystkim przychodzi każdego dnia mierzyć się ze skutkami tego rozwoju.  Niejednokrotnie trudno je zrozumieć wielu dorosłym, a co dopiero dzieciom czy młodzieży, która od początku wychowuje się w duchu konsumpcjonizmu, materializmu i obojętności. Obserwuje i naśladuje powierzchowność, próżność, mentalną płyciznę. Dlatego tak ważne jest, żeby ratować tych młodych ludzi przed zatraceniem najpiękniejszych wartości oraz uchronić m.in. przed tendencją dzielenia ludzi na lepszych i gorszych, czy do braku tolerancji. To zadanie spoczywa na barkach rodziców i pedagogów. Oni są przewodnikami w tej trudnej podróży. Muszą wykazywać się wielką cierpliwością i zrozumieniem po to, żeby nie ograniczać, nie tłamsić, nie zmuszać, a tłumaczyć, rozmawiać i wspierać – mówił podczas przemówienia.

Nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej odebrali: Grażyna Czop, Artur Grzyb, Beata Jaśniak, Tomasz Jung, Barbara Jurkowska, Elzbieta Komosa, Małgorzata Modrzewska, Edyta Olesiejuk, Joanna Pióro, Dawid Smolbik oraz Andrzej Zygmunt. Listy gratulacyjne potwierdzające przyznane nagrody organu prowadzącego wręczyli starosta  Mariusz Filipiuk i wicestarosta Janusz Skólimowski.

Dyrektor Arkadiusz Stefaniuk wręczył zaś nagrody nauczycielom, a także pracownikom administracji i obsługi Zespołu Szkół Technicznych. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Elżbieta Hryciuk, Andrzej Modrzewski, Leszek Nestorowicz, Janusz Stefaniuk, Marcin Wakulak, Marek Winiarki, Sebastian Kulik, Agnieszka Stefaniuk, Agnieszka Grudzińska, Ewa Koryńska i Bogusław Olech.

Również tego dnia wręczone zostały ostatnie w tym roku stypendia starosty bialskiego za wyniki w nauce na rok 2018/2019. Wyróżnienia otrzymało siedem osób. Po oficjalnych uroczystościach zaprezentowana została część artystyczna.